Jestes tutaj: Strona glówna -> News: CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA 3
CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA 3

loga

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Powiat Opoczyński

w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Program Operacyjny Kapitał Ludzki realizuje projekt:

„Rozwój kompetencji-drogą do Przyszłości. Realizacja kursów Microsoft i Cisco oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych”

W styczniu br. roku zakończyła się rekrutacja na szkolenia Cisco CCNA Exploration do projektu „Rozwój kompetencji - drogą do Przyszłości. Realizacja kursów Microsoft i Cisco oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nabór został przeprowadzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie w klasach I-III o kierunku Technik Informatyk. Zostały utworzone trzy grupy w tym: dwie grupy 11 osobowe i jedna grupa 12 osobowa.

Dnia 15 stycznia br. odbyło się pierwsze szkolenie w formie wykładów i laboratoriów. Szkolenia odbywają się w pracowni komputerowej w ZSP g Nr 1 w Opocznie którą w ramach projektu wyposażono w odpowiedni sprzęt sieciowy. Ponadto ww. sprzęt zostanie przekazany szkole jako wyposażenie do dalszej edukacji Uczniów/Uczennic.
Szkolenia odbywają się po zajęciach obowiązkowych i każdy Uczestnik /Uczestniczka projektu przebywa przez dłuższy czas poza domem dlatego też zorganizowano poczęstunek w formie 1 – daniowego obiadu z napojem.
Po zakończeniu kursów wszyscy Uczestnicy/Uczestniczki projektu otrzymają certyfikaty ukończenia Szkolenia Cisco CCNA Exploration a sześciu najzdolniejszych Uczniów/Uczennic podejdzie do zdawania certyfikowanych egzaminów w Ośrodku Egzaminacyjnym. I Cykl projektu realizowany jest w roku szkolnym 2011/2012 i 2012/2013

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

REALIZATOR PROJEKTU: