Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów
Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów

W pierwszym poświątecznym dniu pracy szkoły odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów, w której wzięli udział również uczniowie 4 klasy technikum naszego ZSP. Wraz z Panią Magdaleną Drążkiewicz - wychowawczynią klasy i ks. Michałem Kopcińskim - katechetą, uczniowie w godzinach porannych opuścili Drzewicę, aby o godz. 11.00 uczestniczyć we Mszy świętej w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, biskup radomski. W słowie do młodych wspomniał o doświadczeniu wspólnoty widocznym w rozważanym wówczas fragmencie Ewangelii wg św. Łukasza o uczniach w drodze do Emaus. Bp Marek odwołał się również do wspomnienia własnej pielgrzymkimaturzystów i budzących się już wówczas myślach o kapłaństwie. Uczniowie klasy 4. jeszcze na chwilę powrócili w mury ZSP, aby uroczyście zakończyć szkołę. Niech Pan Bóg udzieli im łaski pomyślnego zdania egzaminów oraz trafnego wyboru drogi życia.

Data dodania: 2022-04-25