error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy miało miejsce Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.  Uroczystość poprowadziła uczennica klasy III TC Martyna Łaska wraz z uczniem klasy IV TA Kamilem Opalą. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor - Marian Pisarski, który przywitał przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Krystyna Wiktorowicz - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie, Pan Marek Zgierski – Kapitan – Pilot Polskich Linii Lotniczych LOT, Pan Paweł Małek - Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy, Pan Tomasz Łumiński - Prezes Stowarzyszenia „Hubalczycy” 1939-1940, Pani Agnieszka Wolska - Przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Krystyna Swęd - lokalny przedsiębiorca.

                   W swoim przemówieniu Dyrektor nawiązał do historii i tragicznej daty, jaką jest 1 września 1939 roku, przedstawił zarys tego, co będzie czekało społeczność szkolną w nowym roku, jednocześnie życzył uczniom i nauczycielom satysfakcji i sukcesów w szkole. Następnie Pan dyrektor zaprezentował kadrę pedagogiczną oraz wychowawców klas.

W tym roku w naszej szkole będzie się uczyć 280 uczniów, na następujących kierunkach:

  • technik eksploatacji portów i terminali,
  • technik transportu kolejowego,
  • technik informatyk
  • technikum logistyk.

Jako drugi głos zabrał Pan Kapitan Marek Zgierski. W swoim przemówieniu odniósł się do marzeń, w które warto wierzyć i do nich dążyć, gdyż możliwe jest, że wśród naszych uczniów znajdują się przyszli pracownicy PLL LOT, od których tak dużo na lotnisku będzie zależało. Pan kapitan również życzył naszym uczniom sukcesów i wiary w siebie oraz własne możliwości. Następnie głos zabrał Pan Tomasz Łumiński, który podkreślił szczególną symbiozę, jaka łączy naszą szkołę ze Stowarzyszeniem Hubalczycy 1939-1940. Na zakończenie Pani Krystyna Swęd zaprosiła uczniów klas pierwszych na poczęstunek do restauracji „Różane Bistro”, podkreślając przyjacielską współpracę ze szkołą.

Podczas uroczystości została także podniesiona flaga państwowa na maszt przez Pana Andrzeja Kwietnia w asyście uczniów: Aleksandra Jedynaka, Aleksandry Kwiecień i Natalii Pawul.

Wierzymy, że będzie to rok pełen sukcesów.

GALERIA

Data dodania: 2023-09-04