Jestes tutaj: Strona glówna -> News: XVI WOJEWÓDZKI MŁODZEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
XVI WOJEWÓDZKI MŁODZEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

W piątek 13 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy wzięli udział w regionalnych eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Szkołę reprezentowali uczniowie Technikum Logistycznego: Piotr Klimek, Michał Heda , Tomasz Domański

W zmaganiach udział wzięło 10 drużyn reprezentujących wszystkie powiaty z rejonu działania piotrkowskiego WORD-u.  Eliminacje przeznaczone były dla szkół ponadgimnazjalnych z regionu (dawne województwo piotrkowskie). Wyłonionych zostało 6 najlepszych drużyn, które uzyskały prawo do udziału w eliminacjach wojewódzkich. Drużyna z Drzewicy zajęła IV miejsce co zapewniło jej udział w finale wojewódzkim.

23 najlepsze drużyny z całego województwa łódzkiego wzięły udział w Finale Wojewódzkiego Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który w środę 25 kwietnia odbył się w piotrkowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Pierwszą z konkurencji był test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i historii motoryzacji. Kolejny etap to kilka konkurencji czysto praktycznych. Uczestnicy mieli m.in. za zadanie przygotować motorower do jazdy, udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i pokonać sprawnościowy tor przeszkód motorowerem i samochodem. Zgodnie z założeniami organizatorów turniej ma poprawić bezpieczeństwo na drodze. Nasza drużyna zajęła XIV miejsce w województwie, co uważamy za  wielki sukces ,biorąc pod uwagę iż był to pierwszy start naszej szkoły w tym turnieju.

Data dodania: 2012-04-27