Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Współpraca zapewniona
Współpraca zapewniona
W dniu 2 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Opocznie, w imieniu której podpis na tym dokumencie złożył inspektor Janusz Myga –Komendant Powiatowy Policji w Opocznie a w/w szkołą, którą reprezentowała p. dyr – Monika Machula. Porozumienie to formalizuje dotychczasowe działania Policji i szkoły na polu nauki w klasach policyjnych. Komenda Powiatowa Policji objęła patronat nad w/w klasami. W ramach współpracy obie instytucje zobowiązały się do koordynacji działań służących poprawie efektywności nauczania rozszerzenia policyjnego realizowanego w szkole. W tym celu opracowano szczegółowy plan zajęć, w którym oprócz standardowych lekcji prowadzonych wspólnie przez policjanta i nauczyciela, znalazły się zapisy o możliwości wyjazdów do ośrodków szkolenia policyjnego, wizycie w laboratorium, czy zajęciach ze specjalistami z poszczególnych dziedzin związanych z codzienną pracą policji. Całość uświetniona została przygotowaną w tym celu akademią, w której nie mogło zabraknąć pokazów sztuk samoobrony przed napastnikiem posługującym się pistoletem czy pałką. Uczniowie klas I P i II P, przedstawili w sposób humorystyczny scenki rodzajowe obrazujące sytuacje z którymi często spotykają się policjanci pracujący na polskich drogach. Wszyscy zebrani mieli również możliwość zapoznania się z działalnością i osiągnięciami Koła Strzeleckiego działającego w naszej szkole. Po zakończeniu akademii nastąpiło podpisanie umowy, po czym uczestnicy tego aktu zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć komendanta posterunku policji w Drzewicy nadkomisarza Wojciecha Dworaka, który współpracuje ze szkołą od ponad roku, i jak to określiła p. Dyrektor „… jest dobrym duchem tego porozumienia”.
Data dodania: 2010-12-14