error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg"

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg"

Minęło już 81 lat od bohaterskiej śmierci majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
 Z tej okazji uczniowie Technikum  Kamil Jakubczyk i Mateusz Kozłowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę śmierci patrona szkoły.
Skromne ( pandemiczne) obchody rozpoczęła Msza św.  w Bazylice w Studziannie. Następnie delegacje złożyły wieńce i znicze przy szańcu Hubala w Anielinie.
Bohater naszej opoczyńskiej ziemi, bohater Polski, zginął  na skraju lasu, 30 kwietnia 1940 roku. Ostatni oficer wojny obronnej, znakomity kawalerzysta i dowódca pierwszego polskiego oddziału partyzanckiego. To Hubal i jego żołnierze sprawili,
że kampania wrześniowa skończyła się tu na ziemi opoczyńskiej dopiero 30 kwietnia 1940 roku.

Marian Pisarski

Galeria

Data dodania: 2021-05-03
INNE ZAKOŃCZENIE W HUBALU

                                    INNE ZAKOŃCZENIE W HUBALU

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego przez maturzystów zapisze się na trwałe w dziejach szkoły.  Cóż?   Tak bywa… Wszystko było zaplanowane, jednak życie napisało własny scenariusz.
Cały rok i prawie połowa ubiegłego roku szkolnego nie przychodziliście do szkoły.
.
W szkole wyremontowane sale lekcyjne i korytarze świecą pustkami, bez uczniów
i bez nauczycieli.

Miała być studniówka, nie było
Miał być polonez, nie było.
Nie było też ostatniego dzwonka. Nie było wprowadzenia i wyprowadzenia sztandaru. Nie było zwykłego pożegnania przez koleżanki i kolegów z młodszych klas.
Nie było pożegnania przez nauczycieli i dyrekcję.  

30 kwietnia 2021 rok był dniem szczególnym.  Mam nadzieję, że zapadnie on na długo w Waszej pamięci. Może po latach z „łezką w oku" patrząc na zdjęcia
w maseczkach będziecie wspominać te lata i to zakończenie.  Będziecie wspominać , nauczycieli  i wychowawców, kolegów i koleżanki.
Przecież to tutaj zrodziły się odkrycia, emocje, przyjaźnie czy też uczucia.
Choć nikt z nas tego nie chciał, to tak się złożyło, że tu chodziliście w maseczkach, przechodziliście dezynfekcję. Tu poznaliście nową formę edukacji „Zdalne nauczanie”.

W szkole przez cały okres edukacji wszyscy starali się, by dostarczyć Wam nie tylko wiedzę, ale też umiejętność odróżniania dobra od zła i uwrażliwić Was na drugiego człowieka. Pamiętajcie, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, ale mieć na uwadze dobro innych. W życiu bardzo ważnym jest drugi człowiek, nie omijajcie go nigdy. Pamiętajcie o tym.

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę Państwu, aby doświadczenia zdobyte
w szkole, dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Jeżeli znacie port, do którego dążycie to zawsze pomyślne wiatry będą Wam wiały.  Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się przestrzegać zasad moralnych.

Ale w Życiu jak to w życiu, coś się zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z tą szkołą. Szkołą im. HUBALA, nieubłaganie dobiegł końca.

Przed Wami jeszcze niejeden egzamin i niejedno wyzwanie, ale niewątpliwie ten sprawdzian, to jeden mały krok do Waszego lepszego jutra. Jestem przekonany, że dacie radę, że pokonacie stres, bo przecież przez cały okres nauki i nie tylko, różne przeszkody już pokonaliście.

Życzę Powodzenia.

Marian Pisarski
Dyrektor

 

GALERIA

Data dodania: 2021-05-03
Dzień Absolwenta

Drodzy Absolwenci LO i Technikum !

Dziś Dzień Absolwenta – Wasz Dzień.

Z tej szczególnej dla Was okazji 
chcemy złożyć Wam życzenia  
wytrwałości, mądrości i dobrych wyborów życiowych,
wielu sukcesów i powodzenia na egzaminach maturalnych.

Serdecznie gratulujemy Wam ukończenia szkoły.

Z dumą informujemy, że Najlepszą Absolwentką 2020/2021 została 

uczennica klasy IV T Julia Łaska (średnia 5,57)

Na ręce Waszych rodziców składamy podziękowanie za współpracę, za życzliwość i za wspieranie szkoły w jej działaniach wychowawczych. 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

ZSP w Drzewicy

 

Data dodania: 2021-04-30
WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM

MATURZYŚCI!

WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM

 • Na egzamin przyjdź zdrowy (bez objawów sugerujących chorobę zakaźną); trzymaj się wyznaczonych godzin i instrukcji podanych przez wychowawcę.
 • Nie możesz przyjść na egzamin, jeśli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji, albo sam jesteś objęty kwarantanną lub izolacją.
 • Nie wnoś na teren szkoły zbędnych rzeczy (torebek, saszetek, książek, telefonów, maskotek itp.).
 • Przynieś ze sobą dokument tożsamości i niezbędne przybory.
 • Na egzaminie możesz korzystać wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych (długopis, linijka, cyrkiel, kalkulator). NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI POŻYCZENIA OD INNYCH! Sprawdź też komunikat o przyborach w zakładce MATURA.
 • Przynieś własną wodę pitną, przynieś własną kanapkę, aby zjeść w przerwie między egzaminami, jeżeli zdajesz więcej niż jeden egzamin w ciągu dnia.
 • Będziesz mógł opuścić budynek szkoły w przerwach między egzaminami lub pozostać na terenie szkoły. Jeżeli zostaniesz w szkole zachowaj dystans w stosunku do innych osób, odległość przynajmniej 1,5 m.
 • Czekając na wejście do szkoły zachowaj odstęp (1,5m), miej zakryte usta i nos. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
 • Możesz być poproszony o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości.
 • Obowiązkowo zdezynfekuj ręce.
 • Po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej możesz odkryć usta i nos. Będziesz ponownie używał maseczki, gdy podejdzie do Ciebie nauczyciel, gdy będziesz wychodził do toalety, gdy skończysz pracę z arkuszem maturalnym i będziesz wychodził z sali egzaminacyjnej.
 • Wrażeniami po egzaminie podziel się z kolegami wykorzystując media społecznościowe, komunikatory lub telefonicznie. Unikaj spotkań w grupie, np. przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną po zakończeniu egzaminu.
 • Na egzamin będziesz wpuszczany wyznaczonym jednym z dwóch wejść na salę:
 1. Absolwenci liceum ogólnokształcącego - wejście nr 1 do sali.
 2. Absolwenci technikum i liceum dla dorosłych – wejście nr 2 do sali.

 

Harmonogram egzaminów maturalnych oraz inne komunikaty CKE są zamieszczone  w zakładce DLA UCZNIÓW – MATURA

 

Wytyczne sanitarne (covid) MEiN, GIS, CKE dostępne tutaj

 

 

POWODZENIA! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

Data dodania: 2021-04-28
Oferta Edukacyjna