Mikołajkowa Akcja Charytatywna

W dniach 30.11,01.12.2023 roku. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali "Mikołajkową Akcję Charytatywną" dla naszego kolegi ucznia klasy II TB  Łukasza Garncarka.

W ciągu  tych dwóch dni odbył się w szkole kiermasz ciast i pierników świątecznych. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w całą akcję oddając swoją chęć i życzliwość.  Nasz kiermasz rozrósł się na tyle,że odwiedziliśmy kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej, urzędników, lokalnych przedsiębiorców . Wszystkim za gest wsparcia naszej akcji serdeczne dziękujemy. Uczniowie  Hubala dzięki swojej wytrwałości i chęci  zebrali w ciągu dwóch dni kwotę około 4 tysięcy złotych.
Wielkie Brawa Uczniowie Hubala za waszą życzliwość, jedność i moc.
Z góry dziękuję.
Zachęcam na przyszłość - szkolny koordynator

Data dodania: 2023-12-04
Czyn prosto z serca!

Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w sobotniej akcji charytatywnej dla Łukasza, ucznia naszej szkoły. 25 listopada w OSP w Zakościelu Koło Gospodyń Wiejskich Zakościele zorganizowało zbiórkę, podczas której, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrych serc, udało się zebrać środki w wysokości ośmiu tysięcy złotych. Wyrażamy wdzięczność dla organizatorów za tak szczodre przedsięwzięcie i ofiarodawcom za hojne wsparcie naszego ucznia. Na tym jednak akcja się nie kończy. W najbliższy czwartek (30 listopada) w naszej szkole odbędzie się mikołajkowy kiermasz ciast i pierników, podczas którego będzie można wesprzeć finansowo zbiórkę dla Łukasza oraz skosztować wypieków naszych wspaniałych i wielkodusznych uczniów. Serdecznie zapraszamy!

Data dodania: 2023-11-28
Dzień Kolejarza

W dniu 22 listopada rozpoczęliśmy w Naszej Szkole obchody związane z Dniem Kolejarza .Zaprosiliśmy z tej okazji Pana Prof. dra hab. inż. Marka Sitarza, który na temat kolei , bezpieczeństwana kolei, kultury bezpieczeństwa, infrastruktury kolejowej wie niemal wszystko. To wybitnynaukowiec- człowiek związany z Politechniką Śląską w Katowicach, i Akademią WSB w DąbrowieGórniczej. Naukowo Pan Profesor zajmuje się projektowaniem i eksploatacją pojazdów,zintegrowanymi systemami transportowymi oraz bezpieczeństwem i logistyką w transporcie. PanProfesor poprowadził ciekawy i ambitny wykład z dozą humoru na temat „Bezpieczeństwa i KulturyBezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas kolejowychZespołu Szkół Powiatowych kierunek technik transportu kolejowego w Drzewicy. Myślimy , że naszawspółpraca zaowocuje i na pierwszym spotkaniu się nie zakończy . Serdecznie dziękujemy izapraszamy do Nas częściej.

Data dodania: 2023-11-23
2 miejsce w półfinale wojewódzkim w piłkę ręczną

👏👏👏Kolejny sportowy sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych z Drzewicy, zajmując 2 miejsce w półfinale wojewódzkim w piłkę ręczną. Zawody rozegrano 20 listopada w hali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Pomimo dużego osłabienia spowodowanego absencją kontuzjowanego, najlepszego strzelca rozgrywek powiatowych Wiktora Matuszczaka (uczeń oglądał zawody z trybun), chłopcy pokazali charakter i serce do gry.
Wyniki uzyskane przez naszą drużynę:
ZSP Drzewica - ZS CKP Bujny - 10 : 5
Bramki dla ZSP:
Filip Matuszczak – 3
Mateusz Stobieniecki – 2
Tobiasz Matuszczak – 2
Jakub Kmieciak – 1
Konrad Tąder – 1
Paweł Nowak -1
ZSP Drzewica - I LO Koluszki - 11 : 5
Filip Matuszczak – 6
Mateusz Stobieniecki – 3
Tobiasz Matuszczak – 2
ZSP Drzewica - ZSP Nr 3 Tomaszów Maz. 5:12
Bramki dla ZSP:
Mateusz Stobieniecki – 2
Filip Matuszczak – 2
Tobiasz Matuszczak – 1
Zespół „Hubala” w zawodach reprezentowali: Mateusz Stobieniecki VTBC, Jakub Kalużny VTBC, Kacper Matysiak IVTC, Paweł Nowak IVTC, Jakub Jędrzejczak IVTC, Tobiasz Matuszczak IIIC, Bartłomiej Kuc IIIC, Antoni Kołodziejczyk IIIC, Filip Matuszczak, Jakub Kmieciak, Jacek Barul, Konrad Tąder wszyscy klasa IIC, Krzysztof Klata IBC oraz Mikołaj Warda IBC.
Gratulacje dla całej drużyny i trenerowi P. Piotrowi Podogrockiemu!
👏👏👏

Data dodania: 2023-11-22
Od dziś rzucamy palenie- wybieramy życie

OD DZIŚ RZUCAMY PALENIE - WYBIERAMY ŻYCIE

(Kliknij w powyższe hasło)

Gdzie szukać pomocy?

Chcesz rzucić palenie i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy, poradników i telefonicznej porady stworzonej dla palaczy.

●     Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) 801 108 108, poniedziałek – piątek: 09:00 -21:00, sobota: 09:00-15:00.

●     Lokalne Poradnie Antynikotynowe, Poradnie Rzucania Palenia w Twojej okolicy, najczęściej przy placówkach medycznych, prywatne lub NFZ.

●     Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia

●     Informator o bezpłatnych badaniach dla palaczy

●     Poradnik Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej o odżywianiu i aktywności fizycznej w trakcie oraz po rzuceniu palenia

Data dodania: 2023-11-16