Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Uruchomiony został Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Data dodania: 2021-03-18
Dzień Matematyki 2021

Zbliża się 14 marca, więc to czas na kilka interesujących faktów o liczbie Pi. Zapraszamy Was na mały quiz i kilka informacji o liczbie 𝝅. Link poniżej:
Quiz
Data dodania: 2021-03-12
Nasza Szkoła Partnerem pierwszego w dziejach Drzewicy Questu.

Nasza Szkoła Partnerem pierwszego drzewickiego questu.

Quest

"Questem po Drzewicy- turystyczny charakter miasta. Łączymy Pokolenia!"- to projekt zapoczątkowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, w który włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach szkoleniowych on-line oraz warsztatach praktycznych prowadzonych przez trenerów z Fundacji Mapa Pasji. Nasza współpraca i zaangażowanie, a przede wszystkim wiedza, doświadczenie i umiejętności członków zespołu,  przyczyniły się do powstania wierszowanej gry terenowej pt."Ścieżki historii z Maciejem Drzewickim." Niech ten innowacyjny "produkt turystyczny" będzie  sposobem na integrację międzypokoleniową, urozmaicone rodzinne spotkania i świetną zabawę.  Zapraszamy do atrakcyjnej i aktywnej formy zwiedzania naszego rodzinnego miasta. Zostań odkrywcą naszego Questu po ścieżkach historii! Poczuj pasję!😊

"Pracę nad tworzeniem Questu oceniam bardzo pozytywnie. Najważniejszymi punktami tego zadnia były : zapoznanie się z terenem i historią naszego miasteczka, a także międzypokoleniowe wspólne tworzenie czegoś co da rozrywkę wszystkim grającym. Podczas przygotowań tworzenia Questu i trwania gry młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawostek od osób starszych, którzy opowiadali nam różne wydarzenia związane z Drzewicą, dlatego myślę, że warto brać udział w takich przedsięwzięciach. Uważam, że młodzież powinna udzielać się w takich akcjach, ponieważ płynną z tego korzyści edukacyjne (możemy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji) oraz zdrowotne 😁"

wypowiedź naszej uczennicy, Gabrieli Nogi z kl.3T

UTW zaprasza uczniów i nauczycieli do dołączenia do grupy na FB "Questem po Drzewicy..." Wkrótce na tej stronie pojawi się konkurs z nagrodami, do udziału w którym zachęcają twórcy questu.

Uczniowie: Gabriela Noga, Maciej Kwaśniewski. Nauczyciele - koordynatorzy: Magdalena Drążkiewicz, Andrzej Kwiecień.

Data dodania: 2021-03-07
Pamięci żołnierzy wyklętych

„ … Hołd Wam z serca składamy, o niezłomni żołnierze,

Za ofiarę z życia złożoną,

Wasz wysiłek i męstwo, ostateczne zwycięstwo,

Polskę wolną znów przywróconą.”

Teresa Zajewska

„Pamięci żołnierzy wyklętych”