BEZPIECZNI W SIECI ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

BEZPIECZNI W SIECI

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wspomaga naszą naukę. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

1.      Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

2.      Otwieraj wiadomości tylko od znajomych Ci osób.

3.      Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

4.      Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e – mail.

5.      Nie podawaj w sieci żadnych danych osobowych ani haseł.

6.      Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.

7.      Stosuj trudne do odszyfrowania hasła z różnymi kombinacjami liter i cyfr.

8.      Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

9.    Sprawdzaj, czy strona do której się logujesz ma zabezpieczenia SSL.

10.  Czytaj uważnie regulaminy.

11.  Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć, nie publikuj swojego adresu domowego i innych ważnych informacji o sobie.

12.  Jeśli posługujesz się materiałami publikowanymi w Internecie to podawaj zawsze źródło ich pochodzenia. Ktoś, kto je publikował ma do nich prawo własności. Uszanuj to.

13.  Nie wszystkie informacje publikowane w sieci muszą być prawdziwe. Sprawdzaj ich wiarygodność.

14.  Szanuj pozostałych użytkowników w sieci. Nie hejtuj!

Polecam zapoznać się z kilkoma linkami:

Pamiętajmy, że równie ważna jak nasze bezpieczeństwo jest kultura słowa i języka, którym posługujemy się w sieci. Szanujmy się wzajemnie, przestrzegajmy etykiety językowej i kulturalnego zachowania w komunikacji z innymi.

Data dodania: 2020-11-02
Organizacji pracy szkoły w systemie zdalnym
NAUCZANIE ZDALNE
od 26 października 2020 - 8 listopada 2020

Regulamin organizacji pracy szkoły w systemie zdalnym
od dnia 26 października 2020r.
Data dodania: 2020-10-25
zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Data dodania: 2020-10-19
Regulamin organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym od dnia 17 października 2020r
Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych

Dziś, 13 października, obchodziliśmy święto edukacji narodowej oraz ślubowanie pierwszych klas w naszej szkole. Wzmożone zasady sanitarno-epidemiologiczne spowodowały, że dzień ten uczciliśmy bardzo symbolicznie, skupiając się na złożeniu ślubowania przez uczniów klas pierwszych oraz przekazaniu życzeń dla nauczycieli od pana dyrektora oraz samorządu szkolnego. Pan dyrektor Marian Pisarski przy tej okazji wręczył Nagrody Dyrektora dla wybranych nauczycieli i pracowników szkoły oraz poinformował, że Nagrodę Starosty przyznawaną dla jednego nauczyciela otrzymał Pan Waldemar Danielik za sumienną i owocną, całoroczną pracę oraz pozytywny wkład w kształcenie młodzieży. Uczniowie przygotowali dla naszej dyrekcji oraz nauczycieli kwiaty i słodkie prezenty, a w podsumowaniu uroczystości zaśpiewali piękne STO LAT! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tych uroczystości.

===Galeria===

Data dodania: 2020-10-13