Dzień Absolwenta

Drodzy Absolwenci LO i Technikum !

Dziś Dzień Absolwenta – Wasz Dzień.

Z tej szczególnej dla Was okazji
chcemy złożyć Wam życzenia
wytrwałości, mądrości i dobrych wyborów życiowych,
wielu sukcesów i powodzenia na egzaminach maturalnych.

Serdecznie gratulujemy Wam ukończenia szkoły.

Z dumą informujemy, że Najlepszą Absolwentką 2020/2021 została

uczennica klasy IV T Julia Łaska (średnia 5,57)

Na ręce Waszych rodziców składamy podziękowanie za współpracę, za życzliwość i za wspieranie szkoły w jej działaniach wychowawczych.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

ZSP w Drzewicy

Data dodania: 2021-04-30
WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM

MATURZYŚCI!

WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM

• Na egzamin przyjdź zdrowy (bez objawów sugerujących chorobę zakaźną); trzymaj się wyznaczonych godzin i instrukcji podanych przez wychowawcę.
  • Nie możesz przyjść na egzamin, jeśli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji, albo sam jesteś objęty kwarantanną lub izolacją.
  • Nie wnoś na teren szkoły zbędnych rzeczy (torebek, saszetek, książek, telefonów, maskotek itp.).
  • Przynieś ze sobą dokument tożsamości i niezbędne przybory.
  • Na egzaminie możesz korzystać wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych (długopis, linijka, cyrkiel, kalkulator). NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI POŻYCZENIA OD INNYCH! Sprawdź też komunikat o przyborach w zakładce MATURA.
  • Przynieś własną wodę pitną, przynieś własną kanapkę, aby zjeść w przerwie między egzaminami, jeżeli zdajesz więcej niż jeden egzamin w ciągu dnia.
  • Będziesz mógł opuścić budynek szkoły w przerwach między egzaminami lub pozostać na terenie szkoły. Jeżeli zostaniesz w szkole zachowaj dystans w stosunku do innych osób, odległość przynajmniej 1,5 m.
  • Czekając na wejście do szkoły zachowaj odstęp (1,5m), miej zakryte usta i nos. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
  • Możesz być poproszony o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości.
  • Obowiązkowo zdezynfekuj ręce.
  • Po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej możesz odkryć usta i nos. Będziesz ponownie używał maseczki, gdy podejdzie do Ciebie nauczyciel, gdy będziesz wychodził do toalety, gdy skończysz pracę z arkuszem maturalnym i będziesz wychodził z sali egzaminacyjnej.
  • Wrażeniami po egzaminie podziel się z kolegami wykorzystując media społecznościowe, komunikatory lub telefonicznie. Unikaj spotkań w grupie, np. przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną po zakończeniu egzaminu.
  • Na egzamin będziesz wpuszczany wyznaczonym jednym z dwóch wejść na salę:
  1. Absolwenci liceum ogólnokształcącego - wejście nr 1 do sali.
  2. Absolwenci technikum i liceum dla dorosłych – wejście nr 2 do sali.

Harmonogram egzaminów maturalnych oraz inne komunikaty CKE są zamieszczone  w zakładce DLA UCZNIÓW – MATURA

Wytyczne sanitarne (covid) MEiN, GIS, CKE dostępne tutaj

POWODZENIA! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

Data dodania: 2021-04-28
Oferta Edukacyjna
Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Uruchomiony został Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Data dodania: 2021-03-18
Dzień Matematyki 2021

Zbliża się 14 marca, więc to czas na kilka interesujących faktów o liczbie Pi. Zapraszamy Was na mały quiz i kilka informacji o liczbie 𝝅. Link poniżej:
Quiz
Data dodania: 2021-03-12