error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Energylandia

W dniu 28 września 2023r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczyli w w wycieczce integracyjnej w parku rozrywki Energylandia w Zatorze, korzystali z wielu atrakcji dostępnych na ternie parku. Świetna zabawa, słoneczna pogoda, niezapomniane wrażenia zostaną na długo w pamięci naszych uczniów 😊

 

GALERIA

Data dodania: 2023-09-28
Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczył w dniach 21 -22 września
2023 roku w Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO  to największe
i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.
Podczas targów zaprezentowano  aktualny poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W targachudział wzięło ponad 600 wystawców z 30 krajów, w tym z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła sięzaprojektowana i wybudowana bydgoskiej fabryce PESA lokomotywa wodorowa- polska myśl techniczna.To nokaut dla konkurencji.Lokomotywa tankuje 175 litrów wodoru i pracuje 24 godziny bez przerwy.
            Na takich targach nie mogło zabraknąć uczniów klas kolejowych naszej szkoły. Pojechali, by wziąć udział w konkursie wiedzy o kolei.  Jechali by zdobyć jak najlepsze miejsce z marzeniami na zwycięstwo. Był to ich pierwszy ogólnopolski konkurs - i - tylko dyplom. Chciałbym podziękować naszym uczniom Jankowi Wijacie, Jakubowi Migale oraz Pawłowi Mnichowi za dużą wiedzę za odwagę i za  reprezentowanie szkoły na poziomie ogólnopolskim. Szczególne podziękowania składam dla Pani Justyny Bogusz i wszystkich  nauczycieli przedmiotów kolejowych, którzy jako mistrzowie, umieją zaszczepić swoją pasję i są kuźnią przyszłych kadr kolejowych.

 

GALERIA

Data dodania: 2023-09-25
Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

14 września 2023 nasi uczniowie, kształcący się na profilu technik eksploatacji portów i terminali mieli możliwość zobaczenia jak będzie wyglądało ich przyszłe miejsce pracy oraz wysłuchania niezwykle ciekawych i inspirujących prelekcji pracowników firmy LS Airport Services, z którą nasza szkoła ma podpisane porozumienie, osób zajmujących się obsługą lotniska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie płyty lotniska wraz z omówieniem jej najważniejszych elementów, następnie udaliśmy się do sortowni bagaży, gdzie dowiedzieliśmy się jaką drogę musi odbyć każdy rejestrowany bagaż. W sposób szczególny unaoczniono nam rangę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, która należy do najważniejszych aspektów pracy na lotnisku. Najciekawszym elementem wyjazdu było niewątpliwie zwiedzanie pokładu Dreamlinera , w tym kokpitu pilotów, kuchni pokładowej, miejsc pasażerskich. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie terminali pasażerskich i poznanie zasad odprawy podróżujących.
Dziękujemy firmie LS Airport Service za przekazanie ogromu wiedzy i doświadczenia oraz zarażanie pasją!

 

GALERIA

Data dodania: 2023-09-16
Nie zostawiaj przyszłości przypadkowi – zainwestuj w kursy od ekspertów i zdaj egzamin z wysokim wynikiem!

Drodzy Rodzice, Szanowni Maturzyści!

Wierzymy, że edukacja jest kluczem do przyszłości. Dlatego z entuzjazmem prezentujemy Wamwyjątkową ofertę kursów, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników na egzaminieósmoklasisty oraz maturze.

Dlaczego warto zainwestować w te kursy?

Ekspert w dziedzinie: Kursy są prowadzone przez laureatów konkursu Nauczyciel Roku, którzyposiadają bogate doświadczenie w nauczaniu online.Jakość: Program kursów jest w pełni zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.Wsparcie: Za kursami stoi Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, gwarantującynajwyższy poziom merytoryczny.Atrakcyjna cena: Dzięki współpracy z Fundacją Miasto, powołaną przez Związek Miast Polskich,mieszkańcy naszego powiatu mogą skorzystać z aż 70 % zniżki!Wsparcie dla potrzebujących: Dla uczniów z ośrodków wychowawczych oraz objętych pieczązastępczą organizatorzy zapewniają całkowicie bezpłatne kursy.

Jak to działa?

Dzięki podpisanemu przez władze powiatu porozumieniu z Fundacją Miasto, na stronie kursówlecturusjunior.pl została aktywowana specjalna ulga dla mieszkańców naszego powiatu.Wystarczy wprowadzić swój kod pocztowy, aby skorzystać z tej niesamowitej oferty.

Co zawierają kursy?

Kursy startują 6 listopada i obejmują 25 godzin lekcyjnych dla każdego z trzech przedmiotów:matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w formieonline, z dostępem do materiałów VOD z poprzednich lekcji. Podczas kursu uczniowie nie tylkoutrwalą wiedzę, ale także poznają strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Nie przegap tej okazji!

To wyjątkowa szansa, by przygotować się do egzaminów i zainwestować w swoją przyszłość.Zachęcamy do skorzystania z tej oferty i dołączenia do grona tych, którzy postawili na sukces.

Data dodania: 2023-09-14
Narodowe czytanie w "Hubalu"

W dniu 8 września przed budynkiem naszej szkoły zgromadziła się cała jej społeczność, by wspólnie uczestniczyć w ogólnopolskim czytaniu ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Te niezwykłe teksty przedstawiają panoramę polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku, nawiązują również do czasów powstania styczniowego.  Są swoistym manifestem polskiego patriotyzmu.

Na początek wszystkich zebranych powitał Dyrektor Szkoły p. Marian Pisarski, który przybliżył okoliczności powstania tej inicjatywy, podkreślił wielkość polskich pisarzy i znaczenie ich utworów  dla edukacji i wychowania młodzieży. Następnie uczennica Natalia Pawul, przedstawiła nam krótki wykład na temat ,,Nad Niemnem”, jego genezy, kontekstów historycznych i znaczenia  w polskiej literaturze. Pierwszy fragment tekstu tej lektury w sposób doskonały zaprezentowało trio: Tomasz Wiktorowicz ( Anzelm Bohatyrowicz ), Kamil Opala ( Witold Korczyński ) i  Aleksandra Kwiecień w roli narratorki. Z drugim, nieco dłuższym, fragmentem tej powieści zmierzyli się nauczyciele naszej placówki. I tak p. Karolina Biazik wcieliła się w rolę Justyny Orzelskiej, p. Ernest Balasiński zaś Jana Bohatyrowicza. Skromna rola narratora przypadła p. Waldemarowi Danielikowi. Nauczyciele równie świetnie poradzili sobie z tekstem. Oddali zarówno klimat utworu, jak i dynamikę akcji.

Od pierwszych słów było wiadomo, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły potrafią czytać ciekawie, z temperamentem i zaangażowaniem, skupiając na sobie uwagę.

Wydarzenie dzisiejsze przygotowali uczniowie klasy IV TAB wespół z wychowawcą, za co im, dzisiejszym aktorom, oraz wszystkim zgromadzonym za poświęcony czas dziękujemy.

Galeria

Data dodania: 2023-09-08