error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Nasza Szkoła Partnerem pierwszego w dziejach Drzewicy Questu.

Nasza Szkoła Partnerem pierwszego drzewickiego questu.

Quest

"Questem po Drzewicy- turystyczny charakter miasta. Łączymy Pokolenia!"- to projekt zapoczątkowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, w który włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach szkoleniowych on-line oraz warsztatach praktycznych prowadzonych przez trenerów z Fundacji Mapa Pasji. Nasza współpraca i zaangażowanie, a przede wszystkim wiedza, doświadczenie i umiejętności członków zespołu,  przyczyniły się do powstania wierszowanej gry terenowej pt."Ścieżki historii z Maciejem Drzewickim." Niech ten innowacyjny "produkt turystyczny" będzie  sposobem na integrację międzypokoleniową, urozmaicone rodzinne spotkania i świetną zabawę.  Zapraszamy do atrakcyjnej i aktywnej formy zwiedzania naszego rodzinnego miasta. Zostań odkrywcą naszego Questu po ścieżkach historii! Poczuj pasję!😊

"Pracę nad tworzeniem Questu oceniam bardzo pozytywnie. Najważniejszymi punktami tego zadnia były : zapoznanie się z terenem i historią naszego miasteczka, a także międzypokoleniowe wspólne tworzenie czegoś co da rozrywkę wszystkim grającym. Podczas przygotowań tworzenia Questu i trwania gry młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawostek od osób starszych, którzy opowiadali nam różne wydarzenia związane z Drzewicą, dlatego myślę, że warto brać udział w takich przedsięwzięciach. Uważam, że młodzież powinna udzielać się w takich akcjach, ponieważ płynną z tego korzyści edukacyjne (możemy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji) oraz zdrowotne 😁"

wypowiedź naszej uczennicy, Gabrieli Nogi z kl.3T

UTW zaprasza uczniów i nauczycieli do dołączenia do grupy na FB "Questem po Drzewicy..." Wkrótce na tej stronie pojawi się konkurs z nagrodami, do udziału w którym zachęcają twórcy questu.

Uczniowie: Gabriela Noga, Maciej Kwaśniewski. Nauczyciele - koordynatorzy: Magdalena Drążkiewicz, Andrzej Kwiecień.

 

Galeria

Data dodania: 2021-03-07
Pamięci żołnierzy wyklętych

„ … Hołd Wam z serca składamy, o niezłomni żołnierze,

Za ofiarę z życia złożoną,

Wasz wysiłek i męstwo, ostateczne zwycięstwo,

Polskę wolną znów przywróconą.”

 

Teresa Zajewska

„Pamięci żołnierzy wyklętych”

Data dodania: 2021-03-01
Szkoły Zaoczne

 

UWAGA!!!
Słuchacze Liceum Uzupełniającego dla Dorosłych
oraz IV semestru Szkoły Policealnej - opiekun w DPS
pierwsze zajęcia w tym semestrze 29-30 stycznia
szczegółowy plan w zakładce LICEUM DLA DOROSŁYCH oraz
SZKOŁA POLICEALNA

 

Data dodania: 2021-01-27
WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM ZAWODOWYM

UWAGA!

WAŻNE INFORMACJE PRZED EGZAMINEM ZAWODOWYM

Sprawdź harmonogram egzaminów w zakładce

DLA UCZNIÓW – EGZAMINY ZAWODOWE

 • Na egzamin przyjdź zdrowy (bez objawów sugerujących chorobę zakaźną); trzymaj się wyznaczonych godzin i instrukcji podanych przez wychowawcę.
 • Nie możesz przyjść na egzamin, jeśli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji, albo sam jesteś objęty kwarantanną lub izolacją.
 • Nie wnoś na teren szkoły zbędnych rzeczy (torebek, saszetek, książek, telefonów, maskotek itp.).
 • Na egzaminie możesz korzystać wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych (długopis, kalkulator). NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI POŻYCZENIA OD INNYCH! Sprawdź też komunikat o przyborach w zakładce EGZAMINY ZAWODOWE.
 • Przynieś własną wodę pitną, przynieś własną kanapkę, aby zjeść w przerwie między egzaminami, jeżeli zdajesz więcej niż jeden egzamin w ciągu dnia.
 • Będziesz mógł opuścić budynek szkoły w przerwach między egzaminami lub pozostać na terenie szkoły. Jeżeli zostaniesz w szkole zachowaj dystans w stosunku do innych osób, odległość przynajmniej 1,5 m.
 • Czekając na wejście do szkoły zachowaj odstęp (1,5m), miej zakryte usta i nos. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
 • Możesz założyć przyłbicę jeśli ze względów zdrowotnych nie możesz zakrywać ust i nosa maseczką.
 • Możesz być poproszony o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości.
 • Obowiązkowo zdezynfekuj ręce.
 • Po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej możesz odkryć usta i nos. Będziesz ponownie używał maseczki, gdy podejdzie do Ciebie nauczyciel, gdy będziesz wychodził do toalety, gdy skończysz pracę z arkuszem i będziesz wychodził z sali egzaminacyjnej.
 • Wrażeniami po egzaminie podziel się z kolegami wykorzystując media społecznościowe, komunikatory lub telefonicznie. Unikaj spotkań w grupie, np. przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną po zakończeniu egzaminu.
 • Obecność na egzaminie będziesz musiał potwierdzić własnoręcznym podpisem w wykazie zdających, korzystając z własnego długopisu.
 • Zapoznaj się z komunikatami i informacjami zamieszczonymi w zakładce DLA UCZNIÓW – EGZAMINY ZAWODOWE

POWODZENIA! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

 

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu

 

Data dodania: 2021-01-05
Kolejny sukces uczennicy z HUBALA

Martyna Pawul z kl. 2 TA otrzymała właśnie zaproszenie do współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki!

Martyna wzięła udział w projekcie - V Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki. Każde województwo reprezentowane jest przez dwóch uczniów. Martyna będzie reprezentowała nasze województwo wraz z uczniem z Łodzi! W tym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęło aż 331 kandydatur, co oznacza, że na jedno miejsce przypadało aż 10 zgłoszeń! Jest to największe zainteresowanie członkostwem w Radzie od czasu powołania Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w 2016 r. Wyniki ogłoszono w grudniu 2020 a kadencja Rady potrwa do 30 września 2021 r. Przypomnieć warto, że w ubiegłym roku szkolnym Martyna została jedną z młodzieżowych radnych gminnych (kadencja 2-letnia), następnie - w tym roku kalendarzowym - została członkiem pierwszego w dziejach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego (każdy powiat reprezentuje 2 radnych), no i teraz - Warszawa! Martyna już otrzymała zaproszenie na pierwsze posiedzenie! Jak się okazuje - wszystko jest do zdobycia. Mieliśmy już dwóch posłów na Sejm, na rok 2016 - Macieja Żacha i Jacka Wojtarka. Teraz mamy doradcę ministra oraz samorządowca wojewódzkiego i gminnego w jednej osobie. Gratulujemy Martynie i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Data dodania: 2020-12-28