Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Data dodania: 2023-10-10
Energylandia

W dniu 28 września 2023r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczyli w w wycieczce integracyjnej w parku rozrywki Energylandia w Zatorze, korzystali z wielu atrakcji dostępnych na ternie parku. Świetna zabawa, słoneczna pogoda, niezapomniane wrażenia zostaną na długo w pamięci naszych uczniów 😊

Data dodania: 2023-09-28
Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczył w dniach 21 -22 września
2023 roku w Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO  to największe
i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.
Podczas targów zaprezentowano  aktualny poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W targachudział wzięło ponad 600 wystawców z 30 krajów, w tym z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła sięzaprojektowana i wybudowana bydgoskiej fabryce PESA lokomotywa wodorowa- polska myśl techniczna.To nokaut dla konkurencji.Lokomotywa tankuje 175 litrów wodoru i pracuje 24 godziny bez przerwy.
            Na takich targach nie mogło zabraknąć uczniów klas kolejowych naszej szkoły. Pojechali, by wziąć udział w konkursie wiedzy o kolei.  Jechali by zdobyć jak najlepsze miejsce z marzeniami na zwycięstwo. Był to ich pierwszy ogólnopolski konkurs - i - tylko dyplom. Chciałbym podziękować naszym uczniom Jankowi Wijacie, Jakubowi Migale oraz Pawłowi Mnichowi za dużą wiedzę za odwagę i za  reprezentowanie szkoły na poziomie ogólnopolskim. Szczególne podziękowania składam dla Pani Justyny Bogusz i wszystkich  nauczycieli przedmiotów kolejowych, którzy jako mistrzowie, umieją zaszczepić swoją pasję i są kuźnią przyszłych kadr kolejowych.

Data dodania: 2023-09-25
Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

14 września 2023 nasi uczniowie, kształcący się na profilu technik eksploatacji portów i terminali mieli możliwość zobaczenia jak będzie wyglądało ich przyszłe miejsce pracy oraz wysłuchania niezwykle ciekawych i inspirujących prelekcji pracowników firmy LS Airport Services, z którą nasza szkoła ma podpisane porozumienie, osób zajmujących się obsługą lotniska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie płyty lotniska wraz z omówieniem jej najważniejszych elementów, następnie udaliśmy się do sortowni bagaży, gdzie dowiedzieliśmy się jaką drogę musi odbyć każdy rejestrowany bagaż. W sposób szczególny unaoczniono nam rangę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, która należy do najważniejszych aspektów pracy na lotnisku. Najciekawszym elementem wyjazdu było niewątpliwie zwiedzanie pokładu Dreamlinera , w tym kokpitu pilotów, kuchni pokładowej, miejsc pasażerskich. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie terminali pasażerskich i poznanie zasad odprawy podróżujących.
Dziękujemy firmie LS Airport Service za przekazanie ogromu wiedzy i doświadczenia oraz zarażanie pasją!

Data dodania: 2023-09-16
Nie zostawiaj przyszłości przypadkowi – zainwestuj w kursy od ekspertów i zdaj egzamin z wysokim wynikiem!

Drodzy Rodzice, Szanowni Maturzyści!

Wierzymy, że edukacja jest kluczem do przyszłości. Dlatego z entuzjazmem prezentujemy Wamwyjątkową ofertę kursów, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników na egzaminieósmoklasisty oraz maturze.

Dlaczego warto zainwestować w te kursy?

Ekspert w dziedzinie: Kursy są prowadzone przez laureatów konkursu Nauczyciel Roku, którzyposiadają bogate doświadczenie w nauczaniu online.Jakość: Program kursów jest w pełni zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.Wsparcie: Za kursami stoi Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, gwarantującynajwyższy poziom merytoryczny.Atrakcyjna cena: Dzięki współpracy z Fundacją Miasto, powołaną przez Związek Miast Polskich,mieszkańcy naszego powiatu mogą skorzystać z aż 70 % zniżki!Wsparcie dla potrzebujących: Dla uczniów z ośrodków wychowawczych oraz objętych pieczązastępczą organizatorzy zapewniają całkowicie bezpłatne kursy.

Jak to działa?

Dzięki podpisanemu przez władze powiatu porozumieniu z Fundacją Miasto, na stronie kursówlecturusjunior.pl została aktywowana specjalna ulga dla mieszkańców naszego powiatu.Wystarczy wprowadzić swój kod pocztowy, aby skorzystać z tej niesamowitej oferty.

Co zawierają kursy?

Kursy startują 6 listopada i obejmują 25 godzin lekcyjnych dla każdego z trzech przedmiotów:matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w formieonline, z dostępem do materiałów VOD z poprzednich lekcji. Podczas kursu uczniowie nie tylkoutrwalą wiedzę, ale także poznają strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Nie przegap tej okazji!

To wyjątkowa szansa, by przygotować się do egzaminów i zainwestować w swoją przyszłość.Zachęcamy do skorzystania z tej oferty i dołączenia do grona tych, którzy postawili na sukces.

Data dodania: 2023-09-14