Zebranie z rodzicami

DRODZY RODZICE !
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas
11 września (poniedziałek), 16:00

Data dodania: 2023-09-08
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy miało miejsce Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.  Uroczystość poprowadziła uczennica klasy III TC Martyna Łaska wraz z uczniem klasy IV TA Kamilem Opalą. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor - Marian Pisarski, który przywitał przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Krystyna Wiktorowicz - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie, Pan Marek Zgierski – Kapitan – Pilot Polskich Linii Lotniczych LOT, Pan Paweł Małek - Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy, Pan Tomasz Łumiński - Prezes Stowarzyszenia „Hubalczycy” 1939-1940, Pani Agnieszka Wolska - Przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Krystyna Swęd - lokalny przedsiębiorca.

W swoim przemówieniu Dyrektor nawiązał do historii i tragicznej daty, jaką jest 1 września 1939 roku, przedstawił zarys tego, co będzie czekało społeczność szkolną w nowym roku, jednocześnie życzył uczniom i nauczycielom satysfakcji i sukcesów w szkole. Następnie Pan dyrektor zaprezentował kadrę pedagogiczną oraz wychowawców klas.

W tym roku w naszej szkole będzie się uczyć 280 uczniów, na następujących kierunkach:

• technik eksploatacji portów i terminali,
  • technik transportu kolejowego,
  • technik informatyk
  • technikum logistyk.

Jako drugi głos zabrał Pan Kapitan Marek Zgierski. W swoim przemówieniu odniósł się do marzeń, w które warto wierzyć i do nich dążyć, gdyż możliwe jest, że wśród naszych uczniów znajdują się przyszli pracownicy PLL LOT, od których tak dużo na lotnisku będzie zależało. Pan kapitan również życzył naszym uczniom sukcesów i wiary w siebie oraz własne możliwości. Następnie głos zabrał Pan Tomasz Łumiński, który podkreślił szczególną symbiozę, jaka łączy naszą szkołę ze Stowarzyszeniem Hubalczycy 1939-1940. Na zakończenie Pani Krystyna Swęd zaprosiła uczniów klas pierwszych na poczęstunek do restauracji „Różane Bistro”, podkreślając przyjacielską współpracę ze szkołą.

Podczas uroczystości została także podniesiona flaga państwowa na maszt przez Pana Andrzeja Kwietnia w asyście uczniów: Aleksandra Jedynaka, Aleksandry Kwiecień i Natalii Pawul.

Wierzymy, że będzie to rok pełen sukcesów.

Data dodania: 2023-09-04
Młodzieżowa Rada Powiatu Opoczyńskiego
Występ uczniów w Starostwie Powiatowym

W czwartek 24 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Opocznie młodzież naszej szkoły miała zaszczyt uświetnić swoim występem uroczystą Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego w związku z nadaniem sali konferencyjnej imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „ Hubala”. Uczniowie przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny o treści patriotycznej, nie zapominając o patronie mjr. Henryku Dobrzańskim. Występ poprowadziły Jagoda Podogrocka oraz Kinga Sarwa. Utwory muzyczne pięknie zaprezentowane przez zespół wokalny „Kreatywni” w składzie Małgosia Wójcik - gitara, Martyna Łaska, Ela Jędryka, Kamil Gąsieniec, Ala Dąbrowska, Marek Sobczyk, mówiły o historii naszego kraju - o poetach, kompozytorach, malarzach, świętych, o tych którzy walczyli za nasz kraj i oczywiście o naszym patronie Hubalu. Kamil Opala wraz z zespołem po mistrzowsku wykonał rap „Skrócona historia Polski”. Wiersze o Hubalu wyrecytowały Otylia Łysakowska oraz Marcelina Kaczmarek. Swoja obecnością występ dopełnili Wiktoria Minkina, Paweł Kwiecień oraz Zuzia Duchnik.

Na zakończenie Starosta Opoczyński Marcin Baranowski osobiście podziękował występującym, przekazując im słodki upominek.

Całość przygotowała nauczycielka naszej szkoły – Pani profesor Anna Pietrasik.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie.

Data dodania: 2023-08-26
Zestaw podręczników 2023/24