Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
2019/20

Data dodania: 2019-06-06
XII Integracyjne Zawody Sportowe

XII Integracyjne Zawody Sportowe z udziałem Osób Niepełnosprawnych

   Dnia 20 maja 2019 roku w poniedziałek, już po raz dwunasty zorganizowane zostały w naszej szkole Zawody Integracyjne z udziałem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Zawody odbywały się na sali gimnastycznej ZSPg i na orliku, gromadząc uczestników i kadrę WTZ w Drzewicy, młodzież i nauczycieli ZSPg oraz wolontariuszy DCW „Ofiarna dłoń”. Całość rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadził pan Piotr Podogrocki. Nie zabrakło również gier, zabaw i konkurencji sportowych. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele: pani Edyta Bartos i pan Piotr Podogrocki. Wiele emocji przyniosły...

Data dodania: 2019-06-04
Leźnica Wielka

 Dzień Otwartych Koszar - Leźnica Wielka

Dnia 24 maja 2019 uczniowie naszej szkoły (kl. I-II) wraz z grupą uczniów LO z Opoczna udali się na wycieczkę do Leźnicy Wielkiej koło Łęczycy, gdzie odbywał się Dzień Otwartych Koszar w pułku lotniczym. Jest to 1 Batalion Kawalerii Powietrznej wchodzący w skład tomaszowskiej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.  Jednostka dysponuje helikopterami. Są wśród nich egzemplarze nowe, ale można było też zobaczyć stare – sprzed 30-50 lat. Jeden z nich służył kiedyś Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymek do Polski.

Atrakcją dni otwartych były wystawy różnych jednostek wojskowych, policyjnych i obrony terytorialnej, pokazy komandosów, skoki spadochroniarzy oraz możliwość obejrzenia z bliska różnego rodzaju sprzętu – helikopterów (w tym amerykańskiego Apache’a i Black Hawka), wozów terenowych, wozów strażackich.

Po wielodniowych deszczach majowych w tym dniu wody ustąpiły i zapanowała piękna, słoneczna pogoda. Piknik był bardzo udany, a jego punktem kulminacyjny był przelot helikopterem jako nagroda za udział w konkursie plastycznym na temat wojska. Z naszej szkoły aż cztery osoby miały możliwość skorzystania z tej niecodziennej atrakcji: Filip Kopczyński - kl. I T, Gabriela Noga – kl. I T, Zuzanna Oracz – kl. II P i Magdalena Białek – kl. II P.

Data dodania: 2019-06-01
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Akcja czytelnicza:  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

My czytamy w oryginale

W dniu 21.05.2019r. [wtorek] uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy – Julia Łaska z klasy II technikum logistycznego oraz Agata Bogatek – tegoroczna maturzystka i absolwentka liceum, wzięły udział w nietypowym sąsiedzkim spotkaniu z najmłodszymi w Przedszkolu Samorządowym w Drzewicy.

Nasze uczennice, wcielając się...

Data dodania: 2019-05-27
Zaproszenie Dzień Otwarty

DROGI ÓSMOKLASISTO! DROGI GIMNAZJALISTO!

Zapraszamy Cię

na

Dzień Otwarty Szkoły 

22 maja (środa), godz. 9:00

Zapraszamy też do sekretariatu szkoły

od 8:00 do 15:00

udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji i pomożemy zapisać się do szkoły.

Przypominamy, że od 13 maja do 25 czerwca

trwa elektroniczny nabór do szkół na stronie

dla absolwentów ósmej klasy: https://lodzkie-posp.edu.com.pl

dla absolwentów gimnazjum: https://lodzkie-pogim.edu.com.pl 

Zapraszamy Cię do rejestracji oraz zapoznania się z naszą ofertą na rok szk. 2019/2020 - zakładka REKRUTACJA

Data dodania: 2019-05-20