CEREMONIA WRĘCZENIA CERTYFIKATÓW EUROPEAN LANGUAGA LABEL W KOMISJI EUROPEJSKIEJ W WARSZAWIE

W dniu 15 grudnia br. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie miała miejsce ceremonia wręczenia certyfikatów IX edycji konkursu European Language Label. Jednym z 15 laureatów tej nagrody w Polsce został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy za realizację projektu językowego „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej, która objęła honorowym patronatem konkurs ELL, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej z Brukseli, Livia Ruszthy i Noemi Matos oraz Dyrektor Generalny Fundacji  Rozwju Systemu Edukacji, Mirosław Marczewski i dyrektor programu „Uczenie się przez całe życie”, pani Anna Atłas. Nagrodę w imieniu ZSPg odbierały pomysłodawczynie i realizatorki projektu, anglistki – Anna Niemczyk-Więckowska i Ilona Długosz.

Data dodania: 2010-12-21
Współpraca zapewniona
W dniu 2 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Opocznie, w imieniu której podpis na tym dokumencie złożył inspektor Janusz Myga –Komendant Powiatowy Policji w Opocznie a w/w szkołą, którą reprezentowała p. dyr – Monika Machula.
Mikołaj
Grudzień to miesiąc prezentów. Szóstego odwiedza nas Mikołaj, który dla każdego ma jakiś upominek. Często są to zabawki dla dzieci, a dla dorosłych może być przysłowiowa rózga. W wielu instytucjach, najczęściej oświatowych, odbywają się Bale Mikołajkowe. Dzieci pracowników ZSPg w Drzewicy bawiły się z Mikołajem w minioną niedzielę (5 grudnia). W zabawie udział wzięli także wyjątkowi goście – nasi mali przyjaciele z domu Dziecka w Mroczkowie wraz z opiekunkami.
Projekt ekologiczny
W dniach 17 i 18 listopada br. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbył się projekt ekologiczny pt. „MONOGRAFIE WYBRANYCH ZBIORNIKÓW WODNYCH POWIATU OPOCZYŃSKIEGO”, który ma zwrócić uwagę na zanieczyszczenie wód, a także uwrażliwić na potrzeby środowiska, a także zwrócić uwagę na wpływ człowieka na ekosystem wodny. Za pomysł i realizację projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odpowiadali p.Anna Kumur i p. Jarosław Bednarczyk.
„Ofiarna dłoń”

Niezwykła inicjatywa młodzieży i nauczycieli ZSP w Drzewicy

W środę 1 grudnia 2010 roku młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, a także zaproszeni goście wzięli udział w zebraniu założycielskim stowarzyszenia. Nowo powstałe stowarzyszenie przyjęło nazwę Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Głównym celem będzie organizacja i promocja wolontariatu na terenie powiatu opoczyńskiego.

Data dodania: 2010-12-10