UCZNIOWIE ZSPg NA TARGACH EDUKACYJNYCH W WARSZAWIE

W piątek,4 marca 43 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy wraz z Panią Dyrektor Moniką Machulą i opiekunami wzięło udział w  prestiżowej imprezie edukacyjnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie – Międzynarodowy Salon Edukacyjny „Perspektywy 2011”. Salon Edukacyjny to największe w Polsce, coroczne targi edukacyjne – ogromne przedsięwzięcie, podczas którego mają okazję zaprezentować się szkoły średnie i szkoły wyższe z całej Polski oraz uczelnie zagraniczne. Tegoroczne targi trwały od 3 do 5 marca.

ZSPg został zaproszony na tę imprezę przez Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury, która była jednym z wystawców na targach „Perspektyw”. Jako laureaci i posiadacze certyfikatu European Language Label, przedstawiciele ZSPg zostali poproszeni o podzielenie się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektu językowego oraz zaprezentowanie swoich osiągnięć w programie ELL na targach na stoisku Komisji Europejskiej. W prezentacji, którą poprowadziła Anna Niemczyk-Więckowska,  wzięli udział uczestnicy projektu, uczniowie klasy II P, Martyna Kądziela i Patryk Lewandowski, ...

Data dodania: 2011-03-14
ZSPg w Drzewicy znowu Mistrzem Powiatu!!!

W dniu 17 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbyły się zawody Powiatowe w piłce koszykowej dziewcząt, z cyklu Licealiada 2010/2011. Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po zaciętej walce zdobyła po raz drugi Mistrzostwo Powiatu, co zapewniło awans do szczebla Rejonowego. 22 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy wziął udział w Rejonowych Zawodach w Piłkę Koszykową dziewcząt. Wynik końcowej rywalizacji jest bardzo zadowalający, ponieważ reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w Rejonie, gdzie w skład jego wchodzi aż pięć dużych Powiatów.

Data dodania: 2011-02-22
WALENTYNKOWY TRUNIEJ

WALENTYNKOWY TRUNIEJ W PIŁKE SIATKOWĄ
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Zapraszamy do udziału w Walentynkowym turnieju piłki siatkowej
o puchar Dyrektora Szkoły, który odbędzie się 14 Lutego 2011r.
Zachęcamy do wzięcia udziału drużyny dziewczyn i chłopców.

Data dodania: 2011-02-11
Sekcja Strzelectwa

Strzał w 10

14 stycznia młodzież z Sekcji Strzelectwa Sportowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odebrała w Pabianicach dyplomy i puchary podsumowujące starty sezonu Szkolnej Ligo Strzeleckiej sezonu 2009/2010.

Przypomnijmy, że Drzewica dominowała w kategorii strzelań z karabinu sportowego na odległość 10 metrów. Trzech pierwszych zawodników: Tomasz Kwiecień, Michał Grudziecki i Adam Pyzik obsadzili podium w rywalizacji indywidualnej, a zespołowo sekcja strzelecka ZSPg zajęła drugie miejsce w rywalizacji zespołowej województwa łódzkiego.

Data dodania: 2011-02-09
CEREMONIA WRĘCZENIA CERTYFIKATÓW EUROPEAN LANGUAGA LABEL W KOMISJI EUROPEJSKIEJ W WARSZAWIE

W dniu 15 grudnia br. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie miała miejsce ceremonia wręczenia certyfikatów IX edycji konkursu European Language Label. Jednym z 15 laureatów tej nagrody w Polsce został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy za realizację projektu językowego „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej, która objęła honorowym patronatem konkurs ELL, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej z Brukseli, Livia Ruszthy i Noemi Matos oraz Dyrektor Generalny Fundacji  Rozwju Systemu Edukacji, Mirosław Marczewski i dyrektor programu „Uczenie się przez całe życie”, pani Anna Atłas. Nagrodę w imieniu ZSPg odbierały pomysłodawczynie i realizatorki projektu, anglistki – Anna Niemczyk-Więckowska i Ilona Długosz.

Data dodania: 2010-12-21