🌞Erasmus+🌞 (1)

🌞Erasmus+🌞

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy o profilu informatycznym projektują stronę HTML na temat Św. Jana Pawła II👍

Data dodania: 2023-05-26
Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy realizuje projekt Erasmus+

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy realizuje projekt  Erasmus+ w zakresie kształcenia i  szkolenia zawodowego. W związku z tym uczniowie klas technikum: logistycznego, informatycznego i transportu kolejowego,  wyjechali do Grecji, aby tam kontynuować rozpoczęte w Polsce  praktyki zawodowe, tym razem na szczeblu międzynarodowym. W trakcie mobilności uczniowie rozwiną miedzy innymi swoje kompetencje językowe oraz świadomość i ekspresję kulturową . 🙂

Data dodania: 2023-05-20
ROWERAMI NA SZANIEC!

19 maja 2023 roku  uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy, na czele z dyrektorem Marianem Pisarskim, uczestniczyli w rajdzie rowerowym Śladami Oddziału Wojska Polskiego majora Hubala. Rajd rozpoczął się przy Szańcu w Anielinie, trasa miała długość około 20 km, a zakończyła się w Bielawach, gdzie uczestnicy zjedli przygotowany poczęstunek oraz wysłuchali prelekcji.  Opiekunem grupy uczniów był Piotr Podogrocki, nauczyciel wychowania fizycznego. Pomimo niesprzyjającej aury, nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w tę inicjatywę, dzięki której mieli możliwość przybliżyć losy patrona swojej szkoły.

Organizatorami rajdu byli: Powiat Opoczyński, który reprezentowała wicestarosta Maria Barbara Chomicz , Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Spalski Park Krajobrazowy, współorganizatorem Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Data dodania: 2023-05-19
Podpisanie porozumienia z LS Airport Services

✈️✈️✈️TECHNIKUM W DRZEWICY BĘDZIE KSZTAŁCIĆ PERSONEL NAZIEMNY PORTÓW LOTNICZYCH✈️✈️✈️
Dziś w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie – podpisanie porozumienia o współpracy szkoły z branżą lotniczą, a dokładnie z firmą LS Airport Services S. A., którą reprezentował Prezes zarządu – pan Paweł Urbaniak.
Z myślą o naszych przyszłych pierwszoklasistach, uruchamiamy dwa nowe kierunki: technik eksploatacji portów i terminali oraz technik lotniskowych służb operacyjnych. I to właśnie te kierunki są objęte porozumieniem o współpracy, na mocy którego uczniowie oprócz praktyk w portach lotniczych, w których LS Airport Services S. A. posiada oddziały, będą mieli szansę na płatne staże wakacyjne (ok.4000 – 5000 zł/msc)! Dla najlepszych uczniów firma ufunduje stypendia w wysokości do 2 500 zł już po pierwszym roku nauki!!!
Uczniowie klas ósmych szkół z terenu gminy Drzewica i nie tylko, którzy zostali zaproszeni na dzisiejszą uroczystość wraz ze swoimi dyrektorami i opiekunami, mogli przekonać się, jak będzie wyglądała praca naszych przyszłych absolwentów dzięki specjalnym wirtualnym goglom. A będzie to praca związana z obsługa naziemną portu lotniczego.
Nasza szkoła posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu w branży spedycyjno – logistycznej, a do takiej właśnie branży zalicza się zawód technika eksploatacji portów i terminali. Drugi z zawodów – technik lotniskowych służb operacyjnych - związany jest również z obsługą naziemną, w szczególności z obsługą operacyjną portu lotniczego i współpracą ze służbami żeglugi powietrznej.
Warto podkreślić, że Technikum im. HUBALA w Drzewicy jest jedną z czterech szkół w Polsce, która będzie kształcić przyszły personel dla LS Airport Services S. A.
Swoją obecnością dzisiejsze wydarzenie uświetnili: Robert Telus – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Ciesielski – Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński, Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta, Maria Witkowska – Radna Powiatu Opoczyńskiego, Janusz Reszelewski – Burmistrz Drzewicy, ks. Adma Płuciennik – Proboszcz Parafii Drzewica, ks. Jerzy Cedrowski – Proboszcz Parafii w Studziannie, Jarosław Kołodziejczyk – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, Bogdan Kubiszewski – Członek Zarządu Firmy REMTRAK, Agnieszka Brola – Dyrektor DPS w Drzewicy, Paweł Baran – Kierownik Posterunku Policji w Drzewicy, Paweł Małek – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy, Agnieszka Wolska – Przedstawicielka Rady Rodziców oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych wraz z delegacjami uczniów: Małgorzata Kuchenbecker – Dyrektor SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Małgorzata Wawrzyńczak – Pawul – Dyrektor SP im. M. Kopernika w Radzicach Dużych, Barbara Stolarczyk – Dyrektor SP w Brzustowcu, Dorota Zaręba – Dyrektor SP im. S. Żeromskiego w Domasznie, Agnieszka Kucharczyk – Dyrektor SP w Rozwadach.
Serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Roberta Telusa, Pana Starosty Marcina Baranowskiego i Pani Wicestarosty Marii Barbary Chomicz za ogromne zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich gości, którzy byli dziś z nami, a szczególnie dla Ósmoklasistów i Pań Dyrektor Szkół Podstawowych. Mamy nadzieję, że dzięki nam otworzą się dla Was nowe możliwości edukacyjne.

Data dodania: 2023-05-08
Matura 2023