error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
„Ofiarna dłoń”

Niezwykła inicjatywa młodzieży i nauczycieli ZSP w Drzewicy

W środę 1 grudnia 2010 roku młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, a także zaproszeni goście wzięli udział w zebraniu założycielskim stowarzyszenia. Nowo powstałe stowarzyszenie przyjęło nazwę Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Głównym celem będzie organizacja i promocja wolontariatu na terenie powiatu opoczyńskiego.

Data dodania: 2010-12-10
"Masz głos, masz wybór"

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy po udziale w warsztatach zorganizowanych w ramach akcji „Masz głos, masz wybór” przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów w Łodzi postanowili powołać szkolny komitet organizacyjny w składzie: Kinga Stępień, Kamila Nadolska, Anna Kowalska, Ewelina Pogorzała, Monika Stefańska, Karolina Grabska, Ernest Balasiński, Adrian Kobyłka, Damian Spinek, Krzysztof Matuszczak, którego liderem został Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Niemirski.

Data dodania: 2010-12-10
Sprzątanie świata – Polska 2010.

Sprzątanie świata
   Tradycją naszej szkoły stała się współpraca ze Szkołą Podstawową w Drzewicy podczas realizacji akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy przy współpracy z Dyrekcją oraz nauczycielami obu szkół. Akcja została zrealizowana w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbyła się 17 września 2010 roku i była przygotowana specjalnie z myślą o młodszych koleżankach i kolegach z sąsiedniej Szkoły Podstawowej. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w multimedialnej lekcji, której tematem było hasło przewodnie tegorocznej akcji „Chrońmy bioróżnorodność. Segregujmy odpady.”...

Data dodania: 2010-10-10
Bractwo na Małej Panwi 2010.

Alarmowa Mała Panew.
Jak co roku drzewiccy licealiści skupieni w Bractwie Kajakarzy Swobodnych „Leszcze PPJ” wzięli udział w kolejnym, już XIV, Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Mała Panew, która w tym roku okazała się nie taka mała i rekreacyjna. Wakacyjne opady deszczy spowodowały ogromny wzrost poziomu wody –około 1 metra powyżej normy czyli niewiele poniżej stanu alarmowego. Jednakże kajakarze nie przestraszyli się tego i dzielnie wiosłowali na trasach dwóch etapów.
Spływ odbył się w dniach 10.09.2010- 12.09.2010. Wyjazd z Drzewicy tradycyjnie opóźniły „nieprzewidziane trudnościami”, ale twardzi i dzielni kajakarze byli w dobrych humorach, które nie opuściły ich nawet podczas nocnego rozbijania namiotów. Integracja przy ognisku świetnie wpłynęła na atmosferę w grupie i towarzyszyła „Leszczom” przez kolejne dwa dni spływu...

Data dodania: 2010-09-30