error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> Pedagog Szkolny
Pedagog Szkolny - Informacje

2023-11-16

 

 

OD DZIŚ RZUCAMY PALENIE - WYBIERAMY ŻYCIE

(Kliknij w powyższe hasło)

Gdzie szukać pomocy?

Chcesz rzucić palenie i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy, poradników i telefonicznej porady stworzonej dla palaczy.

●     Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) 801 108 108, poniedziałek – piątek: 09:00 -21:00, sobota: 09:00-15:00.

●     Lokalne Poradnie Antynikotynowe, Poradnie Rzucania Palenia w Twojej okolicy, najczęściej przy placówkach medycznych, prywatne lub NFZ.

●     Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia

●     Informator o bezpłatnych badaniach dla palaczy

●     Poradnik Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej o odżywianiu i aktywności fizycznej w trakcie oraz po rzuceniu palenia


 

2023-10-10

Światowy dzień zdrowia psychicznego - Prezentacja


 

2023-10-03

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Beata Pancer

Pedagog szkolny

8.00-8.50

10.25-12.20

14.45-15.45

9.35-10.30

12.15-14.45

10.30-13.10

13.55-14.45

Anna Pietrasik

Pedagog specjalny

12:20-14:50

10:30- 14:00

7:20- 8:50

9:40- 12:10

 

 

 


2022-12-12

 

 

 

 


2022-11-28

 

Od 26 listopada rozpoczął działalność SZKOLNY KLUB ODRABIACZY PRAC DOMOWYCH, w ramach którego można skorzystać z pomocy kolegów i koleżanek przy odrabianiu lekcji z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, biologii, geografii, chemii. Zaangażowani uczniowie są dostępni po zajęciach. Harmonogram znajduje się przy świetlicy. Zachęcamy do skorzystania z pomocy.

MATEMATYKA -         wtorek - 1, 2 lekcja  - Piotr Kłusek

BIOLOGIA,CHEMIA - poniedziałek - 8 lekcja- Martyna Pawul

                               piątek - 1 lekcja - Martyna Pawul

JĘZYK POLSKI  -       wtorek- 9 lekcja - Marcelina Kaczmarczyk

GEOGRAFIA    -        czwartek - 9 lekcja  - Otylia Łysakowska

JĘZYK ANGIELSKI –  wtorek- 9 lekcja -Marta Kośka

 

09:24:26

Szanowni Rodzice!

W ostatnich latach coraz częściej spotykanym i niepokojącym zjawiskiem wśród dzieci i młodzieży jest zwiększona zachorowalność na depresję. Szacuje się, że około 20% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych. 24 lutego br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Moniką Madej - psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opocznie/Filia w Drzewicy na temat depresji u dzieci i młodzieży. Wszystkich Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną pod podanym linkiem. W razie ewentualnych pytań czy wątpliwości celem uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze szkołą, pedagogiem szkolnym lub poradnią. 

Depresja u młodzieży

 

 


 

2020-11-02

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – infolinia

https://www.gov.pl/web/gov/telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy--infolinia

 


 

2020-06-24

Kochani Uczniowie!

Przed nami upragnione wakacje. Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności jakie ze sobą niosą. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni. Pamiętajcie o bezpiecznym wypoczynku! Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje.  Dbajcie o siebie w podróży. Niech to będzie dla Was czas radosny, pełen niezapomnianych wrażeń. Wypoczywajcie bezpiecznie, tak byśmy zrelaksowani z zapasem sił i w doskonałych nastrojach spotkali się w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia!


2020-06-20

 

DRODZY UCZNIOWIE!

Przed Wami decyzja o wyborze zawodu.      Zapoznajcie się z ofertą rynku pracy i  zaplanujcie dalszą ścieżkę kariery. Przed  podjęciem tej ważnej decyzji warto wziąć  pod uwagę kilka istotnych aspektów:  zainteresowania, umiejętności,  predyspozycje psychiczne i fizyczne oraz  wymagania rynku pracy. Pod podanymi  linkami znajdziecie pomocne wskazówki i informacje. Niektórzy z Was na pewno rozważają możliwość pójścia na studia, inni są zdecydowani, by pracować w zawodzie, do którego przygotowała Was szkoła. Wszystkim życzymy powodzenia i dobrych wyborów. Trzymamy za Was kciuki! ✊

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.”   

                                                                                                      Konfucjusz

 

https://psz.praca.gov.pl/-/180719-przewodnik-po-zawodach-wydanie-ii

https://doradztwo.ore.edu.pl/szkola-dla-rynku-pracy/

https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/

https://doradztwo.ore.edu.pl/zawody-rzemieslnicze/

 

 


 

2020-06-01

 


 

2020-05-29

 

 


 

UWAGA KONKURS!

„Ogarnij koronawirusa  napisz Bajkę!”

 


 

 

 


 

Drodzy Rodzice!

Przesyłam propozycję ciekawych materiałów z udziału w webinarium, z którymi możecie się Państwo zapoznać. Może choć w części ułatwią Wam pracę z dziećmi i młodzieżą w domu podczas zdalnej nauki – „Jak w czasie pandemii przetrwać w domu z dziećmi i pracą?”. Zachęcam do zapoznania się pod podanym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=_CWd8Cv9DtA&feature=youtu.be

Korzystając z sieci nie jesteśmy zupełnie anonimowi. Przy każdym logowaniu się do serwisu czy korzystaniu z wyszukiwarki zostawiamy w sieci swoje dane. Podczas zdalnego kształcenia ważne jest bezpieczeństwo młodzieży w sieci. Internet stał się  przecież nieodłączną częścią ich codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wspomaga naukę. Warto więc, abyśmy wspólnie zadbali o to, by młodzież przestrzegała podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:

https://www.youtube.com/watch?v=ALGr2h2IAew&feature=youtu.be

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało poradnik dla rodziców, w którym znajdziecie Państwo wiele pomysłów i propozycji ciekawych stron. Zachęcam do lektury:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/poradnik-dla-rodzicow

Pozdrawiam,
pedagog szkolny

 


 

2020-04-23

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi opublikowana została oferta edukacyjna mediów publicznych. Telewizja Polska oraz Polskie Radio przygotowały wiele ciekawych programów i audycji dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Zachęcam  do zapoznania się z propozycją pod podanym linkiem:

https://www.kuratorium.lodz.pl/oferta-edukacyjna-mediow-publicznych/

 

                                                                                                                      pedagog szkolny

 


 

2020-04-22

DRODZY RODZICE

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało rekomendacje dotyczące pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom. Zachęcam do zapoznania się z propozycjami i materiałami zamieszczonymi pod podanym linkiem:
Wsparcie uczniów- rekomendacje MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/wsparcie-uczniow-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi

 


 

UWAGA UCZNIOWIE!

Samorząd  Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.  Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści, psychologowie i psychoterapeuci. Wsparcie można uzyskać telefonicznie oraz poprzez dostępne komunikatory. Więcej informacji pod podanym linkiem:

https://www.kuratorium.lodz.pl/regionalny-interwencyjny-telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy/

 

 


 

Jak lepiej się uczyć? Skuteczne sposoby na naukę. 

Masz trudności z nauką? Chcesz poznać sposoby efektywnego uczenia się i czerpać korzyści ze swojej nauki? Zachęcam do zapoznania się z artykułem poniżej.

Uczymy się przecież przez całe życie, bez względu na wiek. Nauka jest ważna i przydatna, istotne więc jest, aby poprawić naszą zdolność do przyswajania nowej wiedzy. Poniżej przedstawiam sposoby na skuteczną naukę.

1). Określ cel. Po co się uczysz?

 Przypominaj sobie ze szczegółami do czego dążysz. Zobacz oczyma wyobraźni swój sukces i     poczuj go.

2). Rob notatki.

 Ułatwią Ci zapamiętywanie i powtarzanie wiadomości. Przydatna może się okazać „mapa myśli”.

3). Znajdź odpowiedni format.

 Znajdź format materiałów do nauki, który najbardziej Ci odpowiada. Niektórzy z nas są wzrokowcami, inni słuchowcami, a jeszcze innym pomagają wszelkiego rodzaju schematy i rysunki. Na początku wykorzystaj różne formaty, aby określić, które z nich są najbardziej przydatne dla Ciebie. Stosuj ten, przy pomocy którego wiedza najłatwiej „wchodzi” Ci do głowy.

4). Dbaj o siebie.        

Dobre samopoczucie ma ogromny wpływ na efektywność nauki. Zdrowo się odżywiaj, wysypiaj się, dbaj o formę fizyczną, a skuteczność nauki i przyswajania informacji na pewno Cię zaskoczy. Pij wodę! Zdrowa dieta, sen oraz ćwiczenia fizyczne pobudzą Twój mózg do lepszego działania.

5).Otwórz się na nowe idee.     

Bądź otwarty na nowe pomysły i informacje. Poszerzaj nowe horyzonty poznawcze.

6). Rób regularne przerwy w nauce.          

Twój mózg potrzebuje regularnie odpoczynku aby pracować skutecznie. Pozwól mu się zregenerować. Czasem wystarczy 5 minut przerwy na godzinę pracy. Zrób coś, co sprawi, że się zrelaksujesz.

7). Powtarzaj często to, czego się nauczyłeś.      

Pozwoli Ci to na zachowanie wiedzy na dłużej. Powinieneś umacniać swoją wiedzę. Powtórki mają naprawdę sens, gdyż bez nich nasza wiedza szybko ulatuje.

8). To, czego się nauczyłeś wykorzystuj w praktyce.  

Eksperymentuj, sprawdzaj teorie, testuj się! Korzystaj z każdej okazji, by sprawdzić co pamiętasz.

9). Stwórz odpowiednie warunki do nauki.    

Ucz się tam, gdzie jest Ci najwygodniej i najlepiej potrafisz się skupić.

10). Pozbądź się rozpraszaczy. Skup się!        

Zapisz na kartce wszystko, co Ci przeszkadza i rozprasza Cię w trakcie nauki. Postaraj się usunąć wszystkie te potencjalne zakłócenia, po to, aby uniknąć sytuacji, w której Twój mózg powędruje w inne obszary niż nauka.

11). Zorganizuj się.    

Przygotuj potrzebne materiały do nauki. Miej je wszystkie łatwo dostępne. Podziel duży problem na małe – będzie Ci łatwiej. Zadbaj o miejsce, w którym będziesz mógł się uczyć. Posprzątaj na swoim biurku, przewietrz pokój.

12). Ucz się systematycznie, a unikniesz sytuacji, w której będziesz miał zbyt dużo materiału do zapamiętania.

Życzę powodzenia!

 Beata Pancer

 

2020-04-07

DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
BRAWA DLA MEDYKÓW

 
Dziękujemy Służbie Zdrowia!

 


 

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy,wspomaga naszą naukę. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych Ci osób.

3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e – mail.

5. Nie podawaj w sieci żadnych danych osobowych ani haseł.

6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.

7. Stosuj trudne do odszyfrowania hasła z różnymi kombinacjami liter i cyfr.

8. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

9. Sprawdzaj, czy strona do której się logujesz ma zabezpieczenia SSL.

10. Czytaj uważnie regulaminy.

11. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć, nie publikuj swojego adresu domowegoi innych ważnych informacji o sobie

12. Jeśli posługujesz się materiałami publikowanymi w Internecie to podawaj zawsze źródło ich pochodzenia. Ktoś, kto je publikował ma do nich prawo własności. Uszanuj to.

13. Nie wszystkie informacje publikowane w sieci muszą być prawdziwe. Sprawdzaj ich wiarygodność.

14. Szanuj pozostałych użytkowników w sieci. Nie hejtuj!

 

Polecam zapoznać się z kilkoma linkami:

1. https://sieciaki.pl/

2. https://bezpiecznyinternet.edu.pl/

3. https://dziendobry.tvn.pl/a/zagrozenia-w-internecie--jakie-sa-i-kogo-dotycza

4. https://www.youtube.com/watch?v=fdYMGkoarOQ

Beata Pancer


 

JAK KREATYWNIE SPĘDZIĆ KWARANTANNĘ?

Najbliższy czas spędzimy w domu. Nie spotykamy się teraz z przyjaciółmi i znajomymi, ale nie oznacza to, że musimy się nudzić. Macie na pewno swoje sprawdzone sposoby na wykorzystanie wolnego czasu. W Internecie też znajdziecie mnóstwo inspirujących pomysłów. Ja zebrałam dla Was najciekawsze. Zachęcam do skorzystania.

      -Czytanie książek

      -Gry w planszówki, karty, szachy

      -Oglądanie programów dokumentalnych i edukacyjnych na platformach np. VOD

      -Gimnastyka dla dobrego samopoczucia i podtrzymania formy

To tylko, niektóre z nich 😊

A może to czas na rozwijanie nowych pasji i zainteresowań? Majsterkowanie, odkrywanie talentów kulinarnych czy szydełkowanie? Może ktoś z Was od dawna chciał nauczyć się nowego języka albo rozpocząć pisanie pamiętnika, czy popracować nad założeniem bloga, a zawsze na to brakowało czasu. Teraz właśnie możemy to zrealizować. Możemy również zadbać o porządek w mieszkaniu i o nasze domowe rośliny. Zaganiani nie mieliśmy zapewne na to zbyt wiele czasu. Może dobrym pomysłem będzie wykonanie rzeczy DIY?

Moje pomysły na #ZOSTAŃWDOMU

Możecie dopisać swoje pomysły i zacząć je realizować. Powodzenia! Kwarantanna nie musi być nudna!

Poniżej przesyłam propozycje ciekawych stron internetowych:

ü  https://wolnelektury.pl/

ü  https://lektury.gov.pl/

ü  https://www.grarantanna.pl/

ü  https://www.kursykrokpokroku.pl/2017/08/szydekowe-diy-ancuszek-i-podwojny.html

 

Beata Pancer

 


 

2020-03-31

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Zdalne nauczanie to wyzwanie dla nas wszystkich. Wspólnie staramy się zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki do kształcenia na odległość. Wspierajcie Wasze dzieci w organizacji nauki i motywujcie je do aktywnej pracy. Wspólnie zadbajmy o harmonijność ich rozwoju. Nie zapominajmy przy tym o zagrożeniach płynących z sieci. Jako pedagog szkolny pragnę Państwa wspierać we wszystkich działaniach i  przypomnieć Państwu, że jestem dostępna na e- dzienniku oraz poprzez dostępne aplikacje. W sytuacjach, w których potrzebujecie Państwo wsparcia, pomocy czy rozmowy, proszę o kontakt. Możecie również Państwo skorzystać z porad Zespołu Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego przy PCPR w Opocznie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie z filią w Drzewicy – formy kontaktu instytucje podają na swoich stronach internetowych.                                                                                                            

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim dużo cierpliwości i zdrowia .

Beata Pancer

 


 

2020-03-30

Może skorzystacie...

 


 

2020-03-28

ZDALNE NAUCZANIE

Kształcenie na odległość to wyzwanie dla nas wszystkich. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik, który ma ułatwić nam funkcjonowanie w tym trudnym czasie. Znaleźć tu można wskazówki dla dyrektorów, nauczycieli, ale również dla Was drodzy rodzice i uczniowie. Znajdziecie tu porady i informacje w zakresie samokształcenia oraz organizacji nauki w domu. Zachęcam wszystkich do lektury pod podanym linkiem:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--poradnik-dla-szkol

 

                            Beata Pancer

 


 

2020-03-27

Drodzy Uczniowie!
Z uwagi na obecną, trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju, pragnę Was poinformować, że pomoc psychologiczno - pedagogiczna udzielana przeze mnie w formie konsultacji, porad oraz rozmów wspierających jest cały czas aktualna. Jestem dostępna dla Was poprzez kontakt na e- dzienniku lub innych dostępnych aplikacjach typu np. Messenger. Każdego z Was, kto byłby zainteresowany spotkaniem i rozmową ze mną proszę o kontakt w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek. Wspólnie ustalimy termin rozmowy.

Pozdrawiam serdecznie
Wasz Pedagog