error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> Power
Power

20 września 2023

Pozdrawiamy ze słonecznej Grecji. Dotarliśmy do Pałacu Posejdona - pięknego kompleksu hotelowego w Leptokarii u podnóży Olimpu, nad Morzem Egejskim. Za nami wizyta na lokalnym greckim targu i w Muzeum Geologicznym. Przed nami mnóstwo innych przygód i atrakcji. Dziś jeszcze czeka nas gra terenowa w miasteczku Platamonas.

21 września 2023

Wieczorny relaksik przy basenie i poranne zajęcia w greckiej szkole👍🌞

Prezentujemy Wam pierwszą część efektów prac w grupach. Zadania polegały m. im. na wykonaniu najbardziej "odjechanych" zdjęć, zdjęć z Grekami lub Greczynkami spotkanymi przypadkowo na ulicy, wykonania rzeźby z piasku i napisu POWER. W kolejnej odsłonie pokażemy filmiki z tańczącymi i śpiewającymi Grekami oraz filmiki-niespodzianki dla naszej szkoły.

🌞GRECJA cd🌞

Nauka tańca greckiego w prawdziwym amfiteatrze.

23 września 2023

Wycieczka do zamku Platamonas.

Dzisiejsze zajęcia w szkole partnerskiej w Katerini nie tylko przybliżyły naszym uczniom specyfikę nauki w szkole greckiej (której program zawiera m. in. obowiązkową naukę tradycyjnych greckich tańców) ale przede wszystkim zaowocowały w nowe znajomości i przyjaźnie. Tutejsza młodzież przyjęła nas bardzo życzliwie a uczniowie naszej szkoły nawiązali z nią świetny kontakt.

25 września 2023

Podczas naszej greckiej wyprawy mieliśmy okazję odwiedzić Stary Pantalejmon - 200-letnią wioskę leżącą na zboczu masywu Olimpu. W tym przepięknym malowniczym miejscu pachnącym ziołami i ręcznie wyrabianymi kosmetykami czas jakby się zatrzymał. Mogliśmy tutaj skosztować lokalnych specjałów m. in. miodu kasztanowego oraz podelektować się niezapomnianą atmosferą tego niezwykłego miejsca.

26 września 2023

Jest czas zabawy i czas nauki. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których musieli przygotować prezentację multimedialną o tańcach greckich, których mieli okazję się nauczyć.

27 września 2023

Pierwsza z naszych weekendowych wycieczek.

Skiathos - przepiękna wyspa 🏝️ położona na 48 m2. Wyspa, na której kręcony był film "Mamma Mia" i ulubione miejsce wypoczynkowe takich sław jak księżna Diana, David Beckham czy Tom Cruz. Kąpiel w krystalicznie czystych, szafirowych wodach Morza Egejskiego i rejs statkiem, podczas którego śledziliśmy śmigające obok delfiny 🐬 pozostaną nam w pamięci na zawsze.

1 pazdziernik

W tym tygodniu w szkole partnerskiej w Katerini odbył się Dzień Kultury Polskiej. Najpierw nasi uczniowie pokazali przygotowaną przez siebie niezwykle ciekawą prezentację multimedialną o Polsce, regionie i szkole oraz odpowiadali na pytania swoich greckich rówieśników. Następnie wystąpili z pięknym pokazem tańców polskich, który zrobił ogromne wrażenie na publiczności, co zresztą potwierdziły niekończące się brawa oraz zupełnie nieplanowana część na zakończenie pokazu: wspólne polsko - greckie odtańczenie poloneza. Nasi tancerze uczyli swoich greckich rówieśników kroków tego tańca.

Serdeczne podziękowania dla uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wizyty. Byliście SUPER!!!👏👏👏

Dziękujemy również pani Alinie Szymańskiej - dyrektor RCK w Drzewicy oraz KGM w Drzewicy za wypożyczenie strojów.

3 pazdziernik 2023

Jeszcze jedna z naszych cudownych, greckich wycieczek - Meteory: klasztory na skałach, miejsce uznane za jedno z dziesięciu najpiękniejszych na świecie.

Warto poczytać o tym niezwykłym miejscu: https://www.podrozepoeuropie.pl/greckie-meteory-zwiedzanie/

My mieliśmy jedyną taką okazję, aby zobaczyć je na własne oczy.

Odwiedziliśmy też pracownię ikon, gdzie można było nabyć te cenne pamiątki.