Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Akcja „Krwiodawstwo”
Akcja „Krwiodawstwo”

Akcja „Krwiodawstwo” w drzewickim ZSPg.

We wtorek, 22 października w drzewickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych,  odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez opoczyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
        Na cele zbiórki placówka udostępniła jedno z pomieszczeń kompleksu sportowego. Przez trzy godziny w sali odbywała się na bieżąco rejestracja, badania, no i oczywiście samo oddawanie krwi.
        Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież, a także nauczyciele wspólnie pokazali, że ludzie potrzebujący pomocy mogą na nich liczyć. „ Za tak piękną postawę dziękujemy zarówno krwiodawcom jak i ich opiekunom” - powiedziała Lucyna Zalega z Punktu Krwiodawstwa w Opocznie.
       Pielęgniarki zarejestrowały 18 osób. Chętnych było zdecydowanie więcej, ale niestety jednym z kluczowych warunków jest ukończenie 18 roku życia. Ze względu na zbyt mały poziom hemoglobiny jedna osoba  nie mogła oddać drogocennego płynu. Ostatecznie po 0,45 litra krwi pobrano od 17 uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Dzięki temu akcja zakończyła się wynikiem prawie 8 litrów zebranej krwi.
Czterech krwiodawców, w tym gronie byli zarówno chłopcy jak i dziewczęta, podzieliła się najcenniejszym lekiem po raz pierwszy.
Już umówiliśmy się na kolejne akcje honorowego krwiodawstwa w naszej szkole. Następna odbędzie się po Nowym Roku.

Lista osób, które oddały krew:

Nauczyciele/Obsługa

1. Andrzej Król – dyrektor szkoły