Jestes tutaj: Strona glówna -> News: MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W ramach eliminacji do zawodów powiatowych w tenisie stołowym przez ostatnie trzy tygodnie w naszej szkole rozgrywane były turnieje klasowe. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W czasie niespełna miesiąca rywalizacji rozegrano łącznie 215 spotkań, w których uczestniczyło 48 chłopców i 29 dziewcząt. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. W wyniku eliminacji do szkolnego finału, który odbył się 20 i 21 listopada zakwalifikowała się najlepsza 12 uczniów i 8 uczennic. Wśród chłopców o tytuł mistrza ZSPg Drzewica zagrali bracia Dawid i Mateusz Kobyłka IVT. Lepszym w bezpośredniej walce okazał się ten pierwszy, uczeń klasy IIZ, wygrywając bez straty seta wszystkie spotkania. Oprócz wspomnianych braci do zawodów powiatowych jako rezerwowy zakwalifikował się trzeci zawodnik turnieju Damian Brzeziński z IIP.

Zawody dziewcząt odbywały się „systemem brazylijskim”, gdzie dwie porażki oznaczały odpadnięcie z dalszej rywalizacji. W zaciętym meczu finałowym Marita Wrzosek IIP pokonała Klaudię Skorupę z IA. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Aleksandra Bińkowska IIP. Cała trójka będzie reprezentowała naszą szkołę w roli gospodarza w Mistrzostwach Powiatu. Zawody dziewcząt i chłopców zaplanowane zostały na 12 grudnia.

Data dodania: 2013-11-22