Jestes tutaj: Strona glówna -> News: POTRÓJNE ŚWIĘTO W ZSPg W DRZEWICY
POTRÓJNE ŚWIĘTO W ZSPg W DRZEWICY

POTRÓJNE ŚWIĘTO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W DRZEWICY

W piątek, 10 października społeczność naszej szkoły miała aż potrójną okazję do świętowania. Tego dnia odbyła się uroczystość, podczas której obchodzono trzy ważne wydarzenia: podpisanie porozumienia z Policją, Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych.

Obchody  rozpoczął Pan Dyrektor Marian Pisarski powitaniem przybyłych na uroczystość gości: Starostę Opoczyńskiego - Marka Ksytę,  Komendanta Komendy Powiatowej Policji – inspektora Janusza Mygę, Komendanta Komisariatu w Drzewicy – podinspektora Wojciecha Dworaka, Dyrektor Gimnazjum w Drzewicy – Agatę Klimek, przedstawiciela Rady Rodziców – Grzegorza Gapysa oraz pracowników i uczniów ZSPg.

Pierwszym punktem programu był pokaz musztry wykonanej przez uczniów klas policyjnych, prowadzonej przez Karolinę Abratkiewicz, uczennicę klasy I liceum. Po pokazie nastąpiło uroczyste podpisanie przez Dyrektora M.Pisarskiego i Komendanta J.Mygę Porozumienia w sprawie współpracy. Określa ono zasady współpracy obu stron przy wspólnej realizacji zadań edukacyjnych, z zakresu bezpieczeństwa, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych uczniów ZSPg, a w szczególności klas policyjnych. Współpraca szkoły z Komendą Powiatową Policji w Opocznie mogła dojść do skutku także dzięki innowacji pedagogicznej wprowadzonej w bieżącym roku szkolnym w klasach policyjnych – „SZKOLENIE POLICYJNE”, której głównymi założeniami są: prowadzenie przez policjantów cotygodniowych warsztatów na terenie szkoły dla uczniów klas policyjnych (zajęcia cykliczne) oraz udział uczniów tych klas w wyjazdach, zajęciach terenowych, przedsięwzięciach organizowanych przez Komendę itp.(zajęcia niecykliczne).

Przypieczętowaniem tej części uroczystości było złożenie przez klasy pierwsze ślubowania, które przeprowadzili uczniowie Karolina Abratkiewicz z kl. I policyjnej i Maciej Żach z kl. I technikum.

Następnie zaprezentowany został program artystyczny, złożony z solowych występów najpiękniejszych głosów naszej szkoły: Pauliny Gapys z kl.III P, Moniki Stolarczyk z kl. II A i Renaty Tomczyk z kl. I Z oraz ze scenki kabaretowej, której głębsze przesłanie dotyczyło problemów związanych z edukacją, zbyt dużą tolerancją, potrzebą dostrzeżenia niepokojących zjawisk występujących w szkołach.

Ostatnia część uroczystości poświęcona była nauczycielom z racji przypadającego wkrótce ich święta. Dyrektor szkoły podkreślił ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia, zaś przedstawicielki samorządu uczniowskiego – Marita Wrzosek i Klaudia Nowak składając życzenia i kwiaty, zapewniał o wdzięczności dla swych pedagogów i wszystkich pracowników oświaty.

Akademię zakończono słodkim poczęstunkiem, którego fundatorem była dyrekcja szkoły. Uroczystość przygotowali uczniowie kas I, II i III pod kierunkiem wychowawczyń Grażyny Wójcik i Anny Niemczyk –Więckowskiej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej laureatem Nagrody Starosty w tym roku został Pan Andrzej Król, a czworo nauczycieli otrzymało Nagrody Dyrektora: Edyta Bartos, Anna Niemczyk-Więckowska, Anna Reszka oraz Piotr Podogrocki.

Data dodania: 2014-10-15