Jestes tutaj: Strona glówna -> News: AKCJA INTEGRACJA!!!!
AKCJA INTEGRACJA!!!!

Styczniowa pogoda była w tym roku wyjątkowo sprzyjająca dla osób  ciekawych świata i  otwartych na nowe doświadczenia , pozwoliła bowiem na organizację wielu niezapomnianych  szkolnych  imprez  o charakterze wyjazdowym. Przekonali się o tym uczestnicy integracyjnego wyjazdu edukacyjnego, którzy w czwartek przed feriami wyruszyli na cały dzień do Warszawy. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy, którzy  pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Anny Reszki i Beaty Pancer oraz dyrektora ZSPg p. Mariana Pisarskiego spędzili niezapomniany dzień w stolicy. Pierwszym punktem bogatego programu była wizyta w Sejmie RP, gdzie uczestnicy wycieczki  mieli możliwość wysłuchania skróconego wykładu  dotyczącego  historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Prelekcja prowadzona przez pracownicę Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu połączona była  ze zwiedzaniem wybranych pomieszczeń sejmowych  między innymi: galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz hallu głównego , w którym znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych. Niezwykle wartościowym doświadczeniem było obejrzenie   tablic upamiętniających  posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz   parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie mieli także  możliwość  odwiedzenia Sali Kolumnowej. Z budynku Sejmu uczestnicy wycieczki  udali  się  do znajdującej się w  bezpośrednim sąsiedztwie Ambasady Niemiec w Polsce. Podczas godzinnego, fascynującego  spotkania w placówce uczniowie uzyskali wiele cennych informacji o charakterze edukacyjno- kulturoznawczym.  Pracownica Ambasady w niezwykle ciekawy sposób  opowiedziała  o pracy  przedstawicielstwa dyplomatycznego  i o Niemczech.  Udzieliła także  odpowiedzi na pytania uczniów, których było tak wiele, że  spowodowały znaczne  wydłużenie zaplanowanego wcześniej czasu pobytu grupy w placówce. Z opóźnieniem uczestnicy wycieczki dotarli zatem do kolejnego miejsca ściśle związanego z kulturą i  literaturą niemiecką - Instytutu Goethego w Warszawie. Celem działalności tej instytucji  jest między innymi  propagowanie języka niemieckiego  , organizowanie  kursów językowych,  opracowywanie programów kształcenia językowego,   materiałów  dydaktycznych oraz przeprowadzanie egzaminów potwierdzających kompetencje w zakresie posługiwania się językiem niemieckim. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia  w warsztatach językowych, zwiedzenia biblioteki  oraz zapoznania się z zasadami korzystania z medioteki Instytutu Goethego. Po dwugodzinnej przerwie przeznaczonej na posiłek i odpoczynek grupa udała się do Teatru Dramatycznego  im. T. Łomnickiego na Woli, gdzie uczniowie i opiekunowie  z niezwykłą przyjemnością obejrzeli spektakl z udziałem zaprzyjaźnionego z młodzieżą naszych szkół aktora Roberta T. Majewskiego. Wyjazd integracyjny zakończył się późnym wieczorem. Uczestnicy wrócili do Drzewicy bardzo zmęczeni z bagażem  o  nowych,     cennych  doświadczeń i wspomnień.

Data dodania: 2015-02-23