Jestes tutaj: Strona glówna -> News: 18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zabytków
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zabytków

Chcemy z tej okazji pochwalić się naszym zabytkiem  - drzewickim zamkiem, najwspanialszym zabytkiem w powiecie opoczyńskim. Jak wiadomo jest opuszczony i zaniedbany, ale w ramach ogólnopolskiego konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży opracowaliśmy projekt przywrócenia naszego zamku do świadomości mieszkańców Drzewicy.  Maciek Żach i Jacek Wojtarek przeprowadzili w tej sprawie rozmowy z burmistrzem Drzewicy, wykonaliśmy wspaniałą makietę naszego zamku (zespół:  Andrzej Król, Natalia Szymańska, M. Żach, J. Wojtarek), pokazaliśmy makietę setkom mieszkańców naszego miasta, a do Warszawy zgłosiliśmy nasz projekt: 1) trasy turystycznej wokół zamku, 2) konkursu wiedzowego i krasomówczego o zamku, 3) inscenizacji historycznej o wizycie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Drzewicy, 4) mappingu zamku [patrz: Google].  Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom otoczenie zamku stanie się i czyste i atrakcyjne dla turystów, czego naszemu zamkowi, z okazji jego święta, życzymy  : )

Data dodania: 2016-04-18