Jestes tutaj: Strona glówna -> News: WYŚCIG SZLAKIEM WALK MAJORA HUBALA – PATRONA SZKOŁY
WYŚCIG SZLAKIEM WALK MAJORA HUBALA – PATRONA SZKOŁY

W sobotę, 23 kwietnia br uczniowie klas IP i II P Liceum im. majora H. Dobrzańskiego – Hubala w Drzewicy wraz z dyrektorem Marianem Pisarskim oraz nauczycielami Waldemarem Danielikiem i Piotrem Podogrockim  reprezentowali naszą szkołę podczas międzynarodowego wyścigu Szlakiem Walk Mjra „Hubala” – patrona szkoły.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęła  Msza św. odprawiona  w Bazylice w Studziannie. Pierwsi kolarze ruszyli już z Poświętnego, gdzie przywitał ich wójt tamtejszej gminy – pan Michał Franas. Prezentacja drużyn startujących w wyścigu hubalowskim miała miejsce w Opocznie, gdzie wszystkich przybyłych przywitali: kolarz szosowy, wicemistrz olimpijski oraz wicemistrz świata - Andrzej Sypytkowski oraz gospodarze miejscowości, które były kolejnymi etapami wyścigu: Starosta Opoczyński – Józef Róg, Burmistrz Opoczna – Rafał Kądziela oraz burmistrz Drzewicy – Janusz Reszelewski.

Oficjalnego otwarcia wyścigu - dokonała córka majora H. Dobrzańskiego – pani Krystyna Sobierajska wraz ze swoim synem a wnukiem majora – panem Henrykiem Sobierajskim. Kolarze ruszyli na symboliczny znak opuszczenia szabli.

Następnie nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się na trasę wyścigu, do Opoczna, gdzie po chwili relaksu, czyli posileniu się pizzą, rozwiesili banery z informacjami o naszej szkole i godnie reprezentując Szkoły im. Hubala w Drzewicy, kibicowali zawodnikom, którzy wykonali pięciokrotne okrążenie wokół Opoczna.

Po zakończeniu wyścigu uczniowie obejrzeli ceremonię nagradzania najlepszych zawodników, w tym wręczenia repliki szabli Hubala dla zwycięzcy. Był również czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać jednego z najwybitniejszych w historii polskich kolarzy szosowych, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego, czterokrotnego medalistę mistrzostw świata – Ryszarda Szurkowskiego.

Data dodania: 2016-04-28