Jestes tutaj: Strona glówna -> News: UCZENNICA LICEUM IM. HUBALA ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU NA PROJEKT OBYWATELSKI
UCZENNICA LICEUM IM. HUBALA ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU NA PROJEKT OBYWATELSKI

Aleksandra Pancer–17-latka, uczennica klasy pierwszej policyjnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, która podobnie jak większość rówieśników lubi sport (szczególnie siatkówkę), chętnie jeździ na rowerze i rolkach, a także jest miłośniczką zwierzęta i kiedyś chciałaby mieć psa – wygrała konkurs na projekt obywatelski, który zostanie sfinansowany ze środków gminnych. Projekt Oli dotyczy budowy ogrodzenia wokół szkoły podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

- Co czuje autorka zwycięskiego projektu?

OLA: Cieszę się bardzo, że mi, 17-latce udało się pokonać wielu doświadczonych dorosłych i uzyskać aprobatę komisji. Projekt mój cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej , że byłam jedyną 17-latką, której się to udało. To naprawdę mój duży sukces.Nie mam jeszcze przecież doświadczenia na tej płaszczyźnie.

- Co skłoniło cię do udziału w konkursie na projekt obywatelski?

OLA: Tak naprawdę pomysł wypłynął ze szkoły. Mój nauczyciel od podstaw przedsiębiorczości zaproponował, byśmy spróbowali stworzyć projekt według swoich pomysłów i potrzeb. Naprawdę mnie to wciągnęło, choć początkowo brakowało mi koncepcji.  Nie miałam żadnych osobistych potrzeb. Mamy siłownie zewnętrzne, orlik, nowy dom kultury, kino. Pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie budowa ogrodzenia wokół szkoły podstawowej. I tak właśnie się to zaczęło.

- Czy spodziewałaś się, że twój projekt będzie jednym z tych, który mieszkańcy Drzewicy uznają za wart zrealizowania?

OLA: Miałam taką cichą nadzieję, choć głośno o tym nie mówiłam. Dla mnie dużym sukcesem było już to, że projekt przeszedł pozytywnie weryfikację komisji. Myślę, że realizacja mojego projektu zapewni młodszym kolegom i koleżankom z podstawówki większe poczucie bezpieczeństwa podczas przebywania w szkole i przyczyni się do uatrakcyjnienia przerw międzylekcyjnych.

- Od jak dawna interesujesz się ekonomią/przedsiębiorczością?

OLA: Już w gimnazjum lubiłam lekcje z wiedzy o społeczeństwie i aktywnie pracowałam w Samorządzie Szkolnym i tak naprawdę to chyba były pierwsze początki mojej przygody z ekonomią.

- Mieszkasz i uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej w Drzewicy. Czy sprawy naszej gminy są ci bliskie?

OLA: Lubię swoje miasto i bliskie mi są jego problemy. Chciałabym, by młodzież miała czasami wpływ na to, co się dzieje w Drzewicy. Oczywiście mądry wpływ J

- Jakie są Twoje plany na przyszłość?

OLA: Myślę, że wybierając Liceum im. Hubala w Drzewicy, dokonałam właściwego wyboru szkoły, gdyż w przyszłości chciałabym pracować w służbach mundurowych. Policja, może wojsko? Nie mam jeszcze do końca sprecyzowanych planów. Mam jeszcze na to 2 lata, ale wiem, że to na pewno ten kierunek.

- Co najbardziej lubisz w swoim mieście?

OLA: Lubię swoje koleżanki, kolegów, szkołę. Dobrze czuję się w Drzewicy.

- Co chciałabyś zmienić w Drzewicy, gdybyś miała taką możliwość?

OLA: Myślę, że w Drzewicy jest za mało atrakcji dla młodzieży. Poza RCK nie ma miejsca, gdzie moglibyśmy się spotkać, porozmawiać.

Czyżby pomysły na kolejne projekty…

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2016-05-11