Jestes tutaj: Strona glówna -> News: DZIEŃ OTWARTY w „Hubalu”
DZIEŃ OTWARTY w „Hubalu”

W czwartek 2 czerwca gimnazjaliści z Drzewicy i nie tylko mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Warsztaty przybliżyły gimnazjalistom proponowane kierunki nauki, pokazały jak nietypowo można uczyć się poszczególnych przedmiotów w szkołach Hubala oraz zaprezentowały sukcesy naszych uczniów. Młodzież gimnazjalna m.in.

- odwiedziła biuro poselskie, w którym urzędowali nasi posłowie XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży – Jacek Wojtarek i Maciej Żach;

- wzięła udział w warsztatach historyczno – architektonicznych dotyczących historii zamku i architektury kościoła w Drzewicy;

- gimnastykowała umysł na warsztatach matematycznych,

- gotowała, łamała sobie język i śpiewała po angielsku,

- sprawdzała swoje umiejętności plastyczne na warsztatach z języka niemieckiego,

- poznawała i rozpoznawała wybitnych absolwentów naszej szkoły,

- kupowała i rejestrowała samochód na warsztatach zawodowych,

- przyglądała się pracy logistyków i próbowała swoich sił w tym kierunku,

- odwiedziła koszary wojskowe i rozpoznawała sprzęt wojenny,

- trafiła na komisariat policji, gdzie została dokładnie przesłuchana,

- wzięła udział w warsztatach z aerobiku,

A na zakończenie nauczyła się tańczyć tańca belgijskiego.

Wszystkie warsztaty miały charakter konkursowy – gimnazjaliści, którzy aktywnie w nich uczestniczyli zbierali punkty, aby na zakończenie najlepsi z nich mogli otrzymać upominek od Dyrekcji ZSPg. Najwięcej punktów uzyskali:

I miejsce – Monika Brzózka i Marcin Chmieliński

II miejsce – Patryk Woźniak i Paulina Kowalska

III miejsce – Karol Gąsieniec

GRATULUJEMY!

W tym dniu, Samorząd Uczniowski naszej szkoły dokonał też finalizacji projektu „Wybitni Absolwenci Naszej Szkoły”. Projekt zakładał utworzenie gabloty pamiątkowej prezentującej sylwetki najbardziej znanych absolwentów naszej szkoły, wśród których są m.in. wybitni sportowcy – (olimpijczycy - Natalia Pacierpnik, Grzegorz Kiljanek, Krzysztof Supowicz, Piotr Szczepański, wicemistrz świata – Przemysław Nowak) dziennikarze (Agnieszka Molęda, Waldemar Pęczkowski), pani dyrektor Gimnazjum im. JP II w Drzewicy – Agata Klimek czy prezes Stowarzyszenia „Ofiarna Dłoń” – Dominik Niemirski. SU pragnie podziękować wszystkim tym absolwentom, którzy odpowiedzieli przychylnie na ten projekt i przysłali nam swoje wspomnienia związane ze szkołą w Drzewicy.

Dziękujemy również wszystkim Gimnazjalistom ich Opiekunom za liczne przybycie i aktywny udział, a Dyrekcjom Gimnazjów za umożliwienie uczniom uczestnictwa w Dniu Otwartym w Naszej Szkole

Data dodania: 2016-06-08