Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Artystyczny sukces naszych uczniów
Artystyczny sukces naszych uczniów

16 listopada 2016 r. uczniowie Szkół "Hubala" w Drzewicy uczestniczyli w 13. edycji Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Opoczyńskiego.  Organizatorem był Powiat Opoczyński i Miejski Dom Kultury w Opocznie. Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonał starosta opoczyński Józef Róg.

W tegorocznej edycji Przeglądu udział wzięły tylko trzy najwytrwalsze szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie oraz Nasza Szkoła. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmiało: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Nasi uczniowie wystąpili z programem – widowiskiem słowno-muzycznym pt. ”Co niesie matka noc...”, który okazał duże zainteresowanie i szczególne uznanie, gdyż zawierał ciekawe treści, efektowne ujęcia i świetne wykonanie, wszystko dopracowane pod każdym względem, (co można zauważyć na załączonych zdjęciach).

W Przeglądzie udział wzięli: Łukasz Abramczyk, Karolina Abratkiewicz, Bartek Babisz, Albert Bąkiewicz, Bartek Chałubiński, Kasia Jędrasik, Mateusz Jędrasik, Jakub Kalużny, Paweł Kowalski, Oliwia Król, Ewelina Kwaśniak, Marta Kwaśniak, Dominik Kwiecień, Aleksandra Łęgosz, Adam Madzio, Natalia Minkina, Bartek Nawrocki, Konrad Niemirski, Dominik Socha, Jacek Wojtarek, Maciej Żach. Oprawę multimedialną przygotowali bracia: Hubert i Igor Ptaszek.

Do realizacji hasła przewodniego Przeglądu Artystycznego uczniów przygotowywały nauczycielki: Anna Niemczyk-Więckowska, Grażyna Wójcik i Elżbieta Woźniak.

Jury obradujące w składzie: Anna Reszka – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, Agata Karbownik – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, Jolanta Studnicka – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie, Piotr Kłodawski, instruktor MDK w Opocznie oraz przewodnicząca Jury: Elżbieta Kossowska-Majkut – przedstawiciel Powiatu Opoczyńskiego – zgodnie z regulaminem wytypowało do nagród najlepszych młodych wykonawców, wyróżniających się talentem w poszczególnych dziedzinach sztuki. Nagrodzonych z Naszej Szkoły zawiera poniższa tabela.

1.

13.

Bartłomiej Chałubiński

talent wokalny

Dla wyróżnionej młodzieży nagrodą jest wyjazd do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na sztukę Fiodora Dostojewskiego „Bobok” w reżyserii Grigorija Lifanova. Wszyscy występujący młodzi artyści oraz nauczyciele przygotowujący programy otrzymali upominki w postaci Power banków 2600 mAh, a szkoły pamiątkowe dyplomy. Nagrody i upominki ufundował Powiat Opoczyński, a wręczał starosta – Pan Józef Róg w obecności licznie zgromadzonej widowni, na której zasiadali także dyrektorzy szkół: Pan Marian Pisarski, Pani Monika Kluska i Pan Marek Zieliński.

Przewodnicząca jury wyraziła podziw i podziękowanie w słowach: "Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz życzymy wielu sukcesów edukacyjnych. Nie ma wątpliwości, że tak utalentowani młodzi ludzie są powodem do dumy dla całego Powiatu Opoczyńskiego".

Dyrektor Szkoły Pan Marian Pisarski składa:

- gratulacje wszystkim naszym uczniom, który wzięli udział w Przeglądzie Artystycznym, pomagali podczas przygotowań widowiska, dekoracji, realizacji filmu, nagłośnienia;

- podziękowania Panu Dyrektorowi RCK w Drzewicy za udostępnienie sprzętu oraz Panu Markowi Gapysowi za pomoc w przygotowaniu prawy muzycznej;

- podziękowania oraz wyraża uznanie Paniom: Annie Niemczyk-Więckowskiej, Grażynie Wójcik, Elżbiecie Woźniak za świetne przygotowanie młodzieży do występu.

Data dodania: 2016-11-22