Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Nasza szkoła na Kongresie Rozwoju Kolei!

„Kolej to koło zamachowe gospodarki”powiedział minister infrastruktury.
Wiedzą o tym także nasi uczniowie, którzy zdecydowali się na kształcenie w profilu kolejowym.

29 stycznia 2020 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbył się ogólnopolski Kongres Rozwoju Kolei. Wydarzenie otworzył sam Prezydent RP Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie modernizacji linii kolejowych oraz dodał, że „kolej ma przede wszystkim służyć ludziom i dbać o dobro pasażera”.

Na Kongresie podjęto tematykę kierunków dalszego rozwoju transportu kolejowego
w Polsce oraz roli szkół w tym przedsięwzięciu. W tym znaczącym wydarzeniu udział wzięli: Prezes Rady Ministrów, ministrowie, posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządów
i instytucji naukowych oraz przedsiębiorcy z branży kolejowej. Cieszymy się niezmiernie, że wśród zaproszonych gości znalazła się nasza szkoła, jako instytucja realizująca kształcenie kolejowe.
Na Kongresie szkołę ZSP w Drzewicy reprezentował pan dyrektor Marian Pisarski oraz pan Mateusz Kałużny – nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Szkoła „HUBALA” w Drzewicywspólnie z ekspertami z dziedziny oświaty, szkolnictwa, samorządu terytorialnego oraz biznesu dąży do realizowania wspólnego celu, jakim jest uczyć tak, aby kształtować mądrych i twórczych obywateli, którzy po ukończeniu etapu kształcenia zyskają dobrą i opłacalną pracę.

Data dodania: 2020-02-04