Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwo Powiatu
Mistrzostwo Powiatu

Mistrzostwo Powiatu w koszykówce dla dziewcząt z ZSPg.

24 lutego w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie w ramach Licealiady odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny: ZSO Opoczno, ZSPg Nr 1 Opoczno, ZSS Nr 1 Opoczno oraz ZSPg Drzewica.

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowały się uczennice naszej szkoły wygrywając wszystkie spotkania i zajmując pierwsze miejsce, czym obroniły tytuł Mistrza Powiatu sprzed roku. Wynik ten dał dziewczynom prawo startu w finałach rejonowych. Zawody odbyły się 1 marca w I LO w Tomaszowie Mazowieckim, a nasza drużyn zajęła w nim drugie miejsce.

Skład naszej drużyny:

Monika Płóciennik, Monika Bartos, Aneta Woźniak, Emilia Ptaszek, Alina Pomykała wszystkie z klasy IIIR, Anna Oracz IIZ, Agata Kwiecień, Magdalena Wiśniewska obie IIP, Paulina Czpak, Magdalena Niemirska IP, Małgorzta Stępień IZ.

Wyniki poszczególnych spotkań z udziałem ZSPg:

ZSPg nr 1 - ZSPg Drzewica - 4 :14

ZSS nr1 - ZSPg Drzewica - 6:19

ZSO - ZSPg Drzewica - 7:12

27 lutego w tej samej szkole rozegrano zawody powiatowe chłopców. Niestety nasi zawodnicy nie dorównali osiągnięciom koleżanek. Jednakże ich zmagania były równie zacięte, ale przeciwnicy okazali się silniejsi. Zmagania chłopców zwyciężyła drużyna ZSS Nr 1 w Opocznie.

Skład naszej drużyny:

Mateusz Brzózka, Jacek Czyżewski, Łukasz Iwanicki, Bartłomiej Wolski, Damian Kowalczyk wszyscy IIP, Jakub Grudzień, Bartosz Łęgosz obaj IIT, Piotr Stępień IIIP, Norbert Jura IP.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele: Piotr Podogrocki, Grzegorz Januszewski.

Data dodania: 2012-03-07