Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie
Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

14 września 2023 nasi uczniowie, kształcący się na profilu technik eksploatacji portów i terminali mieli możliwość zobaczenia jak będzie wyglądało ich przyszłe miejsce pracy oraz wysłuchania niezwykle ciekawych i inspirujących prelekcji pracowników firmy LS Airport Services, z którą nasza szkoła ma podpisane porozumienie, osób zajmujących się obsługą lotniska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie płyty lotniska wraz z omówieniem jej najważniejszych elementów, następnie udaliśmy się do sortowni bagaży, gdzie dowiedzieliśmy się jaką drogę musi odbyć każdy rejestrowany bagaż. W sposób szczególny unaoczniono nam rangę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, która należy do najważniejszych aspektów pracy na lotnisku. Najciekawszym elementem wyjazdu było niewątpliwie zwiedzanie pokładu Dreamlinera , w tym kokpitu pilotów, kuchni pokładowej, miejsc pasażerskich. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie terminali pasażerskich i poznanie zasad odprawy podróżujących.
Dziękujemy firmie LS Airport Service za przekazanie ogromu wiedzy i doświadczenia oraz zarażanie pasją!

Data dodania: 2023-09-16