Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO
Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczył w dniach 21 -22 września
2023 roku w Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO  to największe
i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.
Podczas targów zaprezentowano  aktualny poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W targachudział wzięło ponad 600 wystawców z 30 krajów, w tym z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła sięzaprojektowana i wybudowana bydgoskiej fabryce PESA lokomotywa wodorowa- polska myśl techniczna.To nokaut dla konkurencji.Lokomotywa tankuje 175 litrów wodoru i pracuje 24 godziny bez przerwy.
            Na takich targach nie mogło zabraknąć uczniów klas kolejowych naszej szkoły. Pojechali, by wziąć udział w konkursie wiedzy o kolei.  Jechali by zdobyć jak najlepsze miejsce z marzeniami na zwycięstwo. Był to ich pierwszy ogólnopolski konkurs - i - tylko dyplom. Chciałbym podziękować naszym uczniom Jankowi Wijacie, Jakubowi Migale oraz Pawłowi Mnichowi za dużą wiedzę za odwagę i za  reprezentowanie szkoły na poziomie ogólnopolskim. Szczególne podziękowania składam dla Pani Justyny Bogusz i wszystkich  nauczycieli przedmiotów kolejowych, którzy jako mistrzowie, umieją zaszczepić swoją pasję i są kuźnią przyszłych kadr kolejowych.

Data dodania: 2023-09-25