Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Góra Grosza
Góra Grosza

Dnia 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy odbyło się przeliczanie monet zgromadzonych przez uczniów naszej placówki w ramach akcji „Góra Grosza”. Ogólnopolska zbiórka żetonów niskich nominałów ma na celu wspomożenie Towarzystwa Nasz Dom. Zbiórka „góry grosza” na długi czas pozostawała wstrzymana przez pandemię Sars-Cov-2 i jej skutki. Do akcji włączają się nie tylko licea i technika, lecz również szkoły podstawowe, przedszkola oraz uczelnie wyższe.

Akcję zbierania środków koordynowała Gabriela Grudziecka - Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  a za przeliczanie monet odpowiedzialny był zespół uczniów klasy 3TC pod kierownictwem Skarbnika Samorządu – Martyny Łaskiej.

W tym roku naszym uczniom udało się uzbierać bilon o łącznej wadze 17,4 kg, co w przeliczeniu daje nam ok. 189 PLN. Pieniądze poprzez Pocztę Polską trafią na cele charytatywne.

Wszystkim osobom, które brały udział w zbiórce i dołożyły swój grosik do tego szlachetnego celu Serdecznie Dziękujemy.

Data dodania: 2024-03-27