Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Wrażenia z warsztatów

Wrażenia z warsztatów okiem gimnazjalisty.

Na początku marca zostaliśmy zaproszeni do ZSPg w Drzewicy. Przyjęli nas tam bardzo ciepło i miło. Przygotowano dla nas ciekawe zajęcia: biologiczne, geograficzne i chemiczne. Mieliśmy możliwość obejrzenia szkolnych pracowni oraz korzystać z bogatego wyposażenia.

Na zajęciach biologicznych między innymi tworzyliśmy...

Data dodania: 2011-04-20
I Wiosenna Spartakiada Młodzieży w Drzewicy

21 marca odbyła się w Drzewicy I Wiosenna Spartakiada Młodzieży. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu opoczyńskiego rywalizowali ze sobą w czteroosobowych zespołach. Reprezentowali oni cztery szkoły powiatu opoczyńskiego.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą na...

Data dodania: 2011-03-22
"Nie bądź obojętny"

"Nie bądź obojętny"-pod takim hasłem przebiegała konferencja na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie , w której brali udział przedstawiciele klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy na zaproszenie  Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie insp. Janusza Mygi. Uczniowie mieli okazję poznać Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marka Działoszyńskiego, Panią Wojewodę Łódzką Jolantą Chełmińską. Podczas konferencji uczniowie wysłuchali relacji z działalności Powiatowej Policji dotyczącej przemocy w rodzinie, zdarzeń drogowych oraz szczegółowo poznać zasady funkcjonowania tzw. niebieskiej karty.

 Galeria 

Data dodania: 2011-03-22
Minęło pół roku

Już minęło pół roku od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Opocznie a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Uczniowie klas policyjnych na cotygodniowych zajęciach z policjantami poznają podstawy wiedzy o policji. Do tej pory zgłębili tajniki policyjnego umundurowania, zadania policji, strukturę policji, historię policji na ziemiach polskich. Ale nie tylko...

Data dodania: 2011-03-22
Uczniowie oddawali krew

We wtorek, 15 marca odbyła się w Drzewicy kolejna zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polski Czerwony Krzyż. Tym razem nie została jednak przeprowadzona w remizie OSP, ale w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Drzewiccy licealiści mieli więc okazję wesprzeć bank krwi i pomóc osobom, którym najcenniejszy lek może uratować zdrowie lub życie.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Pielęgniarki zarejestrowały łącznie ...

Data dodania: 2011-03-22