error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Mikołaj
Grudzień to miesiąc prezentów. Szóstego odwiedza nas Mikołaj, który dla każdego ma jakiś upominek. Często są to zabawki dla dzieci, a dla dorosłych może być przysłowiowa rózga. W wielu instytucjach, najczęściej oświatowych, odbywają się Bale Mikołajkowe. Dzieci pracowników ZSPg w Drzewicy bawiły się z Mikołajem w minioną niedzielę (5 grudnia). W zabawie udział wzięli także wyjątkowi goście – nasi mali przyjaciele z domu Dziecka w Mroczkowie wraz z opiekunkami.
Data dodania: 2010-12-14
Projekt ekologiczny
W dniach 17 i 18 listopada br. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbył się projekt ekologiczny pt. „MONOGRAFIE WYBRANYCH ZBIORNIKÓW WODNYCH POWIATU OPOCZYŃSKIEGO”, który ma zwrócić uwagę na zanieczyszczenie wód, a także uwrażliwić na potrzeby środowiska, a także zwrócić uwagę na wpływ człowieka na ekosystem wodny. Za pomysł i realizację projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odpowiadali p.Anna Kumur i p. Jarosław Bednarczyk.
Data dodania: 2010-12-14
„Ofiarna dłoń”

Niezwykła inicjatywa młodzieży i nauczycieli ZSP w Drzewicy

W środę 1 grudnia 2010 roku młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, a także zaproszeni goście wzięli udział w zebraniu założycielskim stowarzyszenia. Nowo powstałe stowarzyszenie przyjęło nazwę Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Głównym celem będzie organizacja i promocja wolontariatu na terenie powiatu opoczyńskiego.

Data dodania: 2010-12-10
"Masz głos, masz wybór"

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy po udziale w warsztatach zorganizowanych w ramach akcji „Masz głos, masz wybór” przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów w Łodzi postanowili powołać szkolny komitet organizacyjny w składzie: Kinga Stępień, Kamila Nadolska, Anna Kowalska, Ewelina Pogorzała, Monika Stefańska, Karolina Grabska, Ernest Balasiński, Adrian Kobyłka, Damian Spinek, Krzysztof Matuszczak, którego liderem został Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Niemirski.

Data dodania: 2010-12-10
Sprzątanie świata – Polska 2010.

Sprzątanie świata
   Tradycją naszej szkoły stała się współpraca ze Szkołą Podstawową w Drzewicy podczas realizacji akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy przy współpracy z Dyrekcją oraz nauczycielami obu szkół. Akcja została zrealizowana w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbyła się 17 września 2010 roku i była przygotowana specjalnie z myślą o młodszych koleżankach i kolegach z sąsiedniej Szkoły Podstawowej. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w multimedialnej lekcji, której tematem było hasło przewodnie tegorocznej akcji „Chrońmy bioróżnorodność. Segregujmy odpady.”...

Data dodania: 2010-10-10