Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Uczniowie Technikum na wyjeździe turystyczno - edukacyjnym.

W dniach 19 - 20 października uczniowie  klas I Tech. wraz z opiekunami pp. Radosławem Smolarkiem i Waldemarem Danielikiem, realizując min. program edukacji patriotycznej, uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy i następnie ośrodka w Domaniewicach. Pierwszy punkt programu to Cmentarz na warszawskich Powązkach. Odwiedziliśmy tutaj miejsca pochówków żołnierzy i osób cywilnych zasłużonych Polsce. Poszliśmy do tzw. kwatery „Na Łączce” gdzie pochowani zostali pomordowani przez Urząd Bezpieczeństwa w latach 1945–1956. Następnie tzw. „Dolinką Katyńską”, będącą najważniejszym w Warszawie miejscem upamiętnienia zbrodni katyńskiej doszliśmy do „Kwatery Smoleńskiej”, która stanowi pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonięty 10 listopada 2010 roku. Tuż obok tego miejsca znajdują się groby 28 ofiar tej wielkiej  tragedii. Zatrzymując się przy pojedynczych mogiłach, dotarliśmy do...

Data dodania: 2018-10-31
PAMIĘTAMY O BOHATERACH NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu historycznego pt. "Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów", realizowanego przez DCW "Ofiarna dłoń" we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum 4 Czerwca.

18 października 2018 roku w naszej szkole, w ramach projektu, odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty pt. „Nasi lokalni, nieznani współtwórcy niepodległości”. Ich uczestnikami byli seniorzy, a także uczniowie klas I T, II T i II P. Na początek moderator, pan Andrzej Machowski, przybliżył uczestnikom historię I wojny światowej oraz jej bohaterów, którym zawdzięczamy niepodległość. Następną częścią spotkania były...

Data dodania: 2018-10-24
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W „HUBALU”

Tradycją już stało się, że w szkołach im. „Hubala” Dzień Edukacji Narodowej jest jednocześnie szczególnym świętem dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu składają ślubowanie na sztandar szkoły. Jest to również okazja, by jak co roku, z racji funkcjonowania w szkole klas policyjnych, podpisać porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Tegoroczna uroczystość miała miejsce w dniu 12 października, a swoją obecnością uświetnili ją:Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie - mł. insp. Wojciech Dworak, proboszcz parafii św. Łukasza w Drzewicy – ks. Adam Płuciennik, kierownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej filia w Drzewicy – p. Inga Świderczak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy – p. Krzysztof Wylon, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą – Anną Frączak na czele oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy przez...

Data dodania: 2018-10-17
Zmiany organizacyjne

UWAGA
od 1 października ulega zmianie organizacja pracy szkoły:
lekcje zaczynamy o  7:45.
Proszę o sprawdzanie nowego planu lekcji
(od piątku)

Data dodania: 2018-09-24
17 września

17 września obchodzimy kolejną tragiczną rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy pragnie przypomnieć o tych tragicznych wydarzeniach w sposób nietypowy, inny, oryginalny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy w poniedziałek,

17 września, wieczorem, po godz. 19:00

przed budynek naszej szkoły

(ul. Staszica 5) .

Mile widziany każdy, kto zechce przyłączyć się do nas.

Data dodania: 2018-09-14