Informacja Projekt Grecja

WYJAZD UCZNIÓW DO GRECJI

Informujemy, że test z j. angielskiego oraz test z historii i kultury polskiej dla uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca 2022 o godzinie 10:30, w sali nr 34.

Data dodania: 2022-06-10
informacja projekt

W związku z trwającą rekrutacją uczniów do projektu informujemy, że wypełnione karty zgłoszeniowe składamy w sekretariacie szkoły do piątku tj. 10 czerwca 2022r. do godziny 12:00.

Data dodania: 2022-06-06
Projekt Grecja

WYJAZD UCZNIÓW DO GRECJI

W RAMACH PROJEKTU - WRZESIEŃ 2022.

TRWA REKRUTACJA CHĘTNYCH!

W związku z pozytywną weryfikacją projektu uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy we wrześniu b.r. wyjadą do słonecznej Grecji.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w projekcie do wychowawców poszczególnych klas.

Spośród wszystkich chętnych Komisja Rekrutacyjna wyłoni 23 uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę w Grecji.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia u wychowawców poszczególnych klas.

Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia !!!

Regulamin rekrutacji

Karta zgłoszenia

Formularz rekrutacyjny

Data dodania: 2022-06-03
„ Myślę więc czytam”.

Trudno nie docenić bogatego i wszechstronnego oddziaływania książki na życie i rozwój człowieka w niemalże wszystkich jego aspektach. Mając to na względzie p. Beata Pancer i p. Waldemar Danielik podjęli inicjatywę związaną z promocją czytelnictwa i rozwojem istniejących już w tym względzie zainteresowań. Zaplanowano i zrealizowano szereg zadań z tym związanych. Na początek przeprowadzono w poszczególnych klasach pogadanki i prelekcje czytelnicze. Przygotowano wystawki czytelnicze z interesującymi pozycjami książkowymi, hasłami i plastyką ( należy w tym miejscu podziękować uczennicom naszej szkoły, które wykazały ponadprzeciętne zaangażowanie w tym względzie tj. Karolinie Bąkiewicz, Zofii Gubce, Aleksandrze Kwiecień i Natalii Pawul ). Dalej opracowano i przygotowano program i harmonogram spotkań w Regionalnym Centrum Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drzewicy.  I tak w dniu 31 maja w/w nauczyciele w wraz z uczniami naszej szkoły, podzielonymi na grupy, w niewielkich odstępach czasowych pojawiali się w RCK i MBP. Tutaj p. Urszula Kalużna - starszy kustosz i dyrektor biblioteki przybliżała młodzieży formy i metody pracy biblioteki publicznej. Mówiła o gromadzeniu przechowywaniu, a w szczególności sposobach wyszukiwania i udostępniania zbiorów. Zachęcała uczniów do korzystania z możliwości jakie oferuje biblioteka. W czasie rozmowy zrodziła się też inicjatywa zorganizowania konkursu do którego nasi uczniowie przygotują propozycje/wybór gier. Następnie, każda z grup miała spotkanie z p. bibliotekarką Agnieszką Tomczyk, która oprowadzając młodzież po bibliotece, charakteryzowała jej zasoby, omawiała wybrane pozycje i wskazywała ich umiejscowienie zgodnie z katalogiem rzeczowym i alfabetycznym. Także zachęcała uczniów do korzystania z możliwości jakie oferuje biblioteka i zapisywania się do niej. Na koniec jeszcze jedno spotkanie, tym razem z dyr. RCK p. Aliną Szymańską i rozmowa o konkursie literackim „DRZEWICA JAKĄ PAMIĘTAM Z DAWNYCH LAT” . Wspólnie zobowiązaliśmy się do pilotowania tego konkursu, zbierania i nadsyłania prac.

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta zainspiruje szczególnie młodzież do większego zainteresowania się książką, czytelnictwem, kulturą.

Dziękujemy paniom  Urszuli Kalużnej, Agnieszce Tomczyk i Alinie Szymańskiej za poświęcony czas, cały szereg merytorycznych, ciekawych, informacji i podjęte inicjatywy.

Data dodania: 2022-06-01
Światowy Dzień Bez Papierosa