Szanowni Rodzice i Opiekunowie, drodzy Uczniowie!

W związku z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 , które wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020, informuję, że od 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020  ( rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatyw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy funkcjonować będzie zdalne nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia naodległość. Będziemy korzystać z dziennika elektronicznego, kontaktu mailowego, aplikacji GoogleClassroom i innych zaproponowanych przez nauczycieli.

Zajęcia będą prowadzone według dotychczasowego planu lekcji, który uwzględnia równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia, dostępnego na stronie internetowej szkoły.Uczniowie będą oceniani i będzie sprawdzana frekwencja (frekwencja będzie wpisywana do dziennikana podstawie wywiązywania się ucznia z form aktywności zleconych w danym dniu przez nauczyciela).

W ZWIĄZKU Z TYM UCZNIOWIE SĄ ZOBOWIĄZANI:

– uczestniczyć w zajęciach zgodnie z dotychczasowym planem lekcji,

– samodzielnie wykonywać i przesyłać do nauczycieli zadane prace,

– regularnie sprawdzać pocztę w e-dzienniku, swoim mailu, lub innych aplikacjach, stosowanych przez nauczycieli,

– śledzić komunikaty na stronie internetowej szkoły (www.liceumdrzewica.pl)

Prosimy Państwa o nadzór nad odpowiedzialnym zachowaniem i pozostawanie dzieci w domach.Każdy uczeń i rodzic lub opiekun ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia przez e-dziennik, mailowo lub telefonicznie ( o szczegółowych terminach konsultacji zdalnych powiadomimy Państwa w kolejnym komunikacie)Kontakt z dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami jest możliwy przez e-dziennik.

Marian Pisarski

Data dodania: 2020-03-24
Drodzy Uczniowie!

Proszę o systematyczne sprawdzanie wiadomości na e-dzienniku i zakładki z zadaniami domowymi.
W okresie zawieszenia zajęć w szkole, nauczyciele będą tam zamieszczać dla Was informacje o materiałach do samodzielnej pracy.
Liczę na Waszą mobilizację.
W razie pytań proszę o kontakt. Numery tel. zamieszczone poniżej na stronie.

A. Niemczyk - Więckowska

Data dodania: 2020-03-13
PILNE

PILNE !!!
Informujemy, że od poniedziałku 16 marca budynek szkoły będzie zamknięty.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny:
664-760-138 - M. Pisarski (dyrektor)

502-922-289 - A. Niemczyk-Więckowska (wicedyrektor)

Data dodania: 2020-03-12
Koronawirus

PILNE !!!

Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy informuje,

że zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w placówce zostają zawieszone

na okres od 12 – 25 marca 2020 roku

Rodzice! Uczniowie!

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową informacją zamieszczoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data dodania: 2020-03-11
„Polskie serce pękło – Katyń ‘40” - Konkurs

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach

literackim i plastycznym

„Polskie serce pękło Katyń 40

Zainicjowany przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek konkurs potrwa do 23 marca.

Konkurs plastyczny polega na stworzeniu projektu karty pocztowej na temat związany ze Zbrodnią  Katyńską.

Konkurs literacki polega na przygotowaniu pracy pisemnej na temat: „Polskie serce pękło. Katyń 1940 – dlaczego nie wolno nam zapomnieć o Katyniu?”

„Mord katyński z 1940 r. to bez cienia wątpliwości zbrodnia ludobójstwa, co zresztą już w lutym 1946 r. potwierdzili Sowieci podczas obrad Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Norymberdze, kiedy bez powodzenia próbowali zbrodnię przypisać Niemcom. Śmierć blisko 22 tysięcy Polaków, w tym oficerów rezerwy, policjantów, funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu, strażników więziennych oraz strażników leśnych, była nie tylko dramatem ofiar i ich najbliższych. Była to jednocześnie zagłada polskich elit (wybitnych naukowców, dziennikarzy, działaczy społecznych, olimpijczyków). Dość tylko tu zauważyć, iż Polacy zamordowani przez NKWD na wiosnę 1940 r. i pochowani w bezimiennych jamach grobowych w Bykowni, Charkowie, Katyniu i Miednoje stanowili około 30% Polaków posiadających wyższe wykształcenie. Zbrodniarze nigdy nie zostali osądzeni, chociaż od dawna znane były ich nazwiska. Wprost przeciwnie władze Związku Sowieckiego przez kilkadziesiąt lat próbowały ukryć prawdę na temat zbrodni. O prawdę na temat mordu z 1940 r. walczyli natomiast po zakończeniu wojny przede wszystkim osamotnieni Polacy na emigracji oraz rodziny pomordowanych w kraju. Od początku lat 50. XX w. do tej akcji aktywnie włączyli się również Amerykanie. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione argumenty nie możemy zapomnieć o tym, co wydarzyło się wiosną 1940 roku

Elżbieta Witek Marszałek Sejmu RP

KARTA ZGŁOSZENIA